ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : DĖL SENATIES TERMINO TAIKYMO 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12462: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  DĖL SENATIES TERMINO TAIKYMO


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Man buvo paaskirta ATPK bayda 2016 12 02 , baudos nesumokėjau, byla perduota antstoliams, ar man gali būti taikoma senaties terminas
»08.02.21 - 08:43

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Pagal informaciją, rastą teisesgidas.lt svetainėje, administracinei baudai išieškoti taikomas dviejų metų senaties terminas. Tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) yra nurodęs, kad senaties eiga gali sustoti, jeigu skolininkas sąmoningai vengė įvykdyti baudą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad nutarimą dėl administracinės nuobaudos pateikti vykdymui reikia padaryti per tris mėnesius nuo nutarimo priėmimo dienos pagal ATPK 308 straipsnį šaltinis 1.

Ši informacija rodo, kad jei bauda nebuvo sumokėta ir byla perduota antstoliams, senaties terminas gali būti pradėtas, tačiau jis gali sustoti arba nutrūkti, priklausomai nuo skolininko veiksmų ir to, ar buvo laiku pradėtas vykdymo procesas. Dėl konkrečios bylos aplinkybių ir senaties termino taikymo patartina kreiptis į teisininką arba atitinkamus teisės ekspertus.

Pagal dabartinį Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK) Lietuvoje, nutarimo skirti administracinę nuobaudą priverstinio vykdymo senaties terminas yra penkeri metai. Tai reiškia, kad administracinės baudos, kurios nebuvo sumokėtos, išieškojimo procesas gali būti vykdomas iki penkerių metų laikotarpio pabaigos nuo kodekse nustatyto termino​​.

Todėl, atsižvelgiant į jūsų situaciją, jeigu jums buvo paskirta administracinė bauda 2016 m. gruodžio 2 d., o bauda nebuvo sumokėta ir byla perduota antstoliams, teisiškai senaties terminas baigiasi po penkerių metų nuo baudos paskyrimo. Tai reiškia, kad teisiškai jūsų atveju išieškojimo procesas galėjo vykti iki 2021 m. gruodžio 2 d. Tačiau svarbu paminėti, kad įvairios procedūrinės aplinkybės gali turėti įtakos senaties termino skaičiavimui, todėl rekomenduoju kreiptis į teisininką dėl tikslesnės konsultacijos, atsižvelgiant į jūsų asmenines bylos aplinkybes. informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»21.11.23 - 14:56 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.57641 sekundės -