Bendros diskusijos : Užduok klausimą : Uzufrukto atsisakymas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14193: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  Uzufrukto atsisakymas


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje, jei mama nori atsisakyti uzufrukto teisės, kuri leidžia jai naudotis jūsų nuosavybe, tai turėtų būti atlikta pagal tam tikras procedūras. Uzufrukto atsisakymas turi būti įformintas raštu. Tai reiškia, kad jūsų mama turėtų parengti raštišką pareiškimą, kuriame nurodytų savo norą atsisakyti uzufrukto teisės.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad uzufruktorius (šiuo atveju jūsų mama) gali atsisakyti turimo uzufrukto tik uzufrukto objekto savininko (šiuo atveju jūsų) naudai. Tai reiškia, kad atsisakymas turi būti naudingas nekilnojamojo turto savininkui, o ne pačiam uzufruktoriui ar trečiajam asmeniui.

Procedūriškai, tokią raštišką atsisakymo deklaraciją reikėtų teikti notarui. Notaras patvirtintų šį dokumentą ir užtikrintų, kad visos teisinės formalumai būtų tinkamai laikomasi.

Taigi, norint atsisakyti uzufrukto teisės, rekomenduočiau kreiptis į notarą, kuris galės padėti tinkamai parengti ir įforminti būtinus dokumentus bei patarti dėl tolesnių veiksmų. Gali būti naudinga pasitarti su teisininku, kuris galėtų patarti dėl konkrečių jūsų situacijos detalių ir padėtų parengti reikalingus dokumentus.

Šaltiniai: [Teisės Garantas - Teisinės paslaugos](tga.lt), [Teisinės Paslaugos - Julius Paškevičius](juliuspaskevicius.lt).


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»14.12.23 - 20:06 Anketa

Svetys # 1
Sveiki, mama padariusi namo dovanojimą mano vardu. Šalia seno namo statome naują ir norime paiimti paskolą su turto įkeitimu, tačiau to padaryti negalime nes mama skaitosi kaip uzufruktas. Mama sutunka atsisakyti šio statuso, kur reikia kreiptis kad mama galėtų patvirtinti kad atsisako būti uzufrukto? Labai ačiū už atsakymą :-)
»14.04.21 - 12:19
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.43419 sekundės -