ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : del vaiko higienos tikrinimo 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14348: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  del vaiko higienos tikrinimo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Ar turi teise mokymo istaiga reikalauti kad pasirasytumeme sutarti kurioje parasyta kad be atskiro sutikimo arba be tevu galetu daryti vaiko higienos tikrinima. mano vaikui tai butu trauma nes jis nesileidzia kad svetimas zmogus liestu ji kai nera salia tevu.
»12.07.21 - 14:53

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Pagal pateiktą informaciją, mokyklos Lietuvoje gali reikalauti pasirašyti sutartis, kuriose numatoma galimybė atlikti mokinių daiktų tikrinimą be tėvų sutikimo. Tačiau tai dažniausiai susiję su mokinių daiktų tikrinimu dėl narkotinių medžiagų, šaltųjų ginklų, alkoholio, tabako gaminių, elektroninių cigarečių ir pan..

Tačiau konkrečiai jūsų situacijoje, kur kalbama apie vaiko higienos tikrinimą, tai yra gana specifinis ir jautrus klausimas. Paprastai mokyklos turi informuoti ir gauti tėvų ar globėjų sutikimą dėl bet kokių veiksmų, susijusių su vaiko fizine sveikata ar privatumu. Jei jūsų vaikui tai sukelia diskomfortą ar traumą, svarbu tai aptarti su mokyklos administracija ir aiškiai išreikšti savo poziciją.
Lietuvoje higienos užtikrinimas mokyklose yra reglamentuojamas įvairių higienos normų, kurias patvirtina Sveikatos apsaugos ministerija. Šios normos apima įvairius aspektus, tokius kaip geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai, gyvenamųjų ir viešojo naudojimo pastatų mikroklimatas, maisto higiena, dezinsekcijos ir deratizacijos saugos reikalavimai ir kt. .

Ypač svarbi higienos norma, reglamentuojanti bendrojo ugdymo mokyklų veiklą, yra HN 21:2017 "Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai". Ši norma nustato bendruosius sveikatos saugos reikalavimus mokyklose ir yra aktualizuota su pakeitimais, kurie buvo įvesti 2023 m..

Šios higienos normos apima platų spektrą sveikatos ir saugos aspektų, tačiau konkrečios informacijos apie tai, kaip mokyklos turi užtikrinti mokinių asmeninę higieną, ypač atsižvelgiant į jūsų užklausą dėl vaiko higienos tikrinimo be tėvų sutikimo, nėra detaliai aprašytos šaltiniuose. Todėl, jei turite konkrečių klausimų ar susirūpinimų dėl šios praktikos jūsų vaiko mokykloje, rekomenduočiau kreiptis tiesiogiai į mokyklos administraciją ar atitinkamas sveikatos priežiūros institucijas, kurios gali suteikti tikslesnę ir atitinkamą informaciją.

Higienos normos Lietuvos mokyklose apima įvairius sveikatos ir saugos aspektus, tačiau detali informacija apie mokinių asmeninės higienos užtikrinimą, ypač atsižvelgiant į vaiko higienos tikrinimą be tėvų sutikimo, nėra išsamiai aprašyta šaltiniuose. Jei kyla klausimų ar susirūpinimų dėl vaiko higienos tikrinimo praktikos jūsų vaiko mokykloje, rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į mokyklos administraciją ar atitinkamas sveikatos priežiūros institucijas, kad gautumėte tikslesnę ir atitinkamą informaciją.

Be to, svarbu žinoti, kad įstatymai ir taisyklės gali skirtis priklausomai nuo konkrečios situacijos ir mokyklos politikos. Dėl to, jeigu turite klausimų ar abejonių, yra rekomenduojama kreiptis į teisines konsultacijas ar vaiko teisių apsaugos institucijas, kad gautumėte tikslesnę informaciją ir patarimus, kaip elgtis jūsų konkrečioje situacijoje.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»14.12.23 - 10:12 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.57956 sekundės -