CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Dėl paveldėto buto padalinimo 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#698: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Dėl paveldėto buto padalinimo


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Dėl Jūsų situacijos, susijusios su tėvo palikimu, yra keletas svarbių teisinių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

1. **Palikimo priėmimas**: Palikimas turi būti priimtas per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos, t. y. nuo asmens mirties dienos. Palikimo priėmimui gali būti reikalingas notaro patvirtinimas. Jei šis terminas praleistas, vis dėlto gali būti galimybė jį atnaujinti teismo sprendimu arba nustatant, kad palikimas buvo faktiškai pradėtas valdyti per nustatytą terminą.

2. **Palikimo dalijimas**: Jei Jūsų tėvas nemirė palikęs testamento, turtas paveldimas pagal įstatymą. Pirmos eilės įpėdiniai yra palikėjo vaikai, antra eilė – tėvai ir vaikaičiai, ir t. t. Sutuoktinis paprastai paveldi 1/4 dalį palikimo, jei yra ne daugiau kaip trys įpėdiniai.

3. **Teisinė pagalba**: Ginčų atveju dėl palikimo, rekomenduojama kreiptis į teisininką. Jie gali padėti išsiaiškinti paveldėjimo teises, parengti reikalingus dokumentus ir atstovauti Jūsų interesus teismo procese. Į teisininką kreipiamasi ir tada, kai yra nesutarimų dėl testamento ar kai reikia nustatyti įpėdinio teises.

4. **Turtinės pretenzijos**: Jeigu norite atsiimti paveldėtą dalį pinigais arba sumokėti kitam įpėdiniui už jo dalį, tai gali būti aptariama ir sutvarkoma per teisininką. Tokie sprendimai turėtų būti fiksuojami raštiškai, kad išvengtumėte nesusipratimų ateityje.

Kadangi Jūsų situacija yra sudėtinga ir individuali, labai svarbu kreiptis į kompetentingą teisininką, kuris galėtų atsižvelgti į visas aplinkybes ir suteikti tikslią ir išsamų patarimą.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»12.12.23 - 20:54 Anketa

Svetys # 1








Mirė tėtis.Aš esu sūnus iš pirmos jo santuokos.Jis turėjo antrą žmoną ir sūnų iš antros santuokos.Jis su žmona gyveno bute, kurį įsigijo skiriantis su mano motina ir pasidalinus turėtą butą.Po 2 metų tik susituokė antrą kartą.Žodžiu, jo butas įgytas iki antros santuokos.Žinau kad jo žmonai priklauso 1/4 to buto, o man ir kitam sūnui priklauso 3/4 per puse.Žmona pareiškė kad mes neduosim tos dalies ir nieko jūs nepadarysit. Kolios teisinės galimybės atsiimti paveldėtą dalį pinigais? O gal aš galiu jiems sumokėti ir man atitenka butas.
Ačiū.
»20.10.21 - 10:08
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.1752 sekundės -