Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Balsavimas dėl daugiabučio laiptinių remonto 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#15194: Svečiai
#2: Vartotojai
#5721: Registruoti vartotojai

# Milian
# Lana


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Balsavimas dėl daugiabučio laiptinių remonto


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Daugiabutyje yra 3 laiptinės, viso 36 butai. Namo administratorius išsiuntinėjo balsavimo biuletenį dėl laiptinių remonto (bendra suma 13500eur + medžiagos + pvm)
Matomai balsavimo metu nesurinko 50% +1 balso pritariančio remontui; ir po 20 dienų namo administratorius išsiuntinėjo pakartotinai vėl tokį patį balsavimo biuletenį pridėjęs prierašą "Sprendimas dėl remonto priimamas pritarus 1/4 namo bendrasavininkų".

Ar sprendimas dėl remonto darbų atlikimo bus teisėtas, jei pritars 1/4 namo bendrasavininkų?
»26.10.21 - 19:58

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Teisinė informacija, susijusi su balsavimu daugiabutyje dėl remonto darbų, yra išsamiai aprašyta teisės aktuose, tokiuose kaip "Dėl Butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu, priimant sprendimus, tvarkos aprašo patvirtinimo" (D1-251) ir "Dėl Daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijos narių balsavimo raštu dėl priimamų sprendimų tvarkos aprašo patvirtinimo" (D1-560). Šie dokumentai detaliai nurodo, kaip turi būti vykdomas balsavimo procesas, įskaitant reikalingus balsų skaičius tam tikriems sprendimams priimti.

Konkrečiai jūsų situacijoje, svarbu atsižvelgti į tai, kad, remiantis minėtais teisės aktais, sprendimas dėl remonto darbų atlikimo daugiabutyje paprastai priimamas, kai tam pritaria tam tikra balsų dauguma. Jeigu anksčiau buvo būtina surinkti 50% +1 balsą, tai vėlesnis namo administratoriaus siūlymas dėl sprendimo priėmimo pritarus 1/4 namo bendrasavininkų gali atitikti teisės aktuose numatytas procedūras, atsižvelgiant į tai, kokie yra nustatyti balsų skaičiavimo metodai ir kriterijai konkrečiam sprendimui.

Tačiau, kadangi kiekvienas atvejis yra individualus ir gali priklausyti nuo konkrečių daugiabučio namo bendrijos taisyklių ar vietos savivaldybės nustatymų, rekomenduojama pasitarti su teisės specialistu arba susisiekti su savo namo bendrija. Jie galės suteikti išsamų paaiškinimą, kaip konkrečiai jūsų atveju yra taikomi minėti teisės aktai ir kokie būtų teisingi veiksmai.

Daugiau informacijos galite rasti teisės aktuose D1-251 ir D1-560, kuriuos rasite Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktų duomenų bazėje:
- [D1-251 Įsakymas](https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.395332)
- [D1-560 Įsakymas](https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.429754)


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»12.12.23 - 20:46 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.63338 sekundės -