DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Šildymas sublokuotuose namuose 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#15205: Svečiai
#2: Vartotojai
#5721: Registruoti vartotojai

# Milian
# Lana


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Šildymas sublokuotuose namuose


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Yra du atskiri individualūs namai, sujungti viena bendra siena ir bendru pamatu. Sklypai taip pat atskiri. Namų šildymas atskiras autonominis (ne centralizuotas).
Vienas namas priklauso mums. Kitą nusipirko naujasis kaimynas.
Anksčiau abu namai buvo šildomi. Naujas namo savininkas savo namo nešildo (jo name stovi krosnis šildymui), atjungė dujas, elektrą. Todėl mums ženkliai išaugo šildymo žiemą išlaidos. Be to, peršalusio pastato sienos gali sutrūkti, sudrėkti, taip pridarydamos didelių galvosūkių ateityje. Kaimyno namo viduje sienos šiltinti negalime, nes jis su tuo nesutinka.

Klausimas: kai kaimynas neketina šildyti namo ir yra palikęs jį likimo valiai, ką teisiškai galima padaryti šiuo klausimu?
»12.01.22 - 08:57

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Susidūrus su situacija, kai kaimynas nešildo savo namo ir tai sukelia papildomų išlaidų bei potencialią žalą jūsų namui, teisiniai veiksmai gali būti apsunkinti dėl to, kad kaimynas formaliai gali naudotis savo nuosavybe pagal savo norus. Lietuvos teisėje nėra aiškaus reglamentavimo, kuris būtų tiesiogiai taikomas šiam atvejui, todėl kelia klausimą dėl galimų veiksmų.

Pirmas žingsnis turėtų būti bandymas susitarti su kaimynu. Nors ši situacija nėra tapati su neteisėtu kaimyno žemės naudojimu, principas panašus – geriausia pradėti nuo draugiško susitarimo. Jei kaimynas nėra linkęs bendradarbiauti, galite pasitarti su advokatu dėl galimų teisinių veiksmų.

Vienas iš galimų būdų – kreiptis į teismą. Teismo sprendimas gali būti prašomas dėl netinkamo sklypo naudojimo arba dėl kompensacijos už padarytą žalą. Tačiau ši priemonė turėtų būti naudojama tik po to, kai visos kitos galimybės išbandytos ir nesėkmingos. Reikėtų nepamiršti, kad teisminis procesas gali būti ilgas ir brangus.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad kaimyno sutikimo ar statybos leidimo gali prireikti, jei nuspręstumėte imtis savo turto pakeitimų, pavyzdžiui, šildymo sistemos patobulinimo ar papildomų izoliacinių darbų.

Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas atvejis yra unikalus, rekomenduoju pasikonsultuoti su advokatu dėl konkrečių veiksmų plano sudarymo ir teisinių galimybių įvertinimo.

Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»11.12.23 - 19:09 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.57254 sekundės -