CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : nuskaiciuotos lesos 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14345: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  nuskaiciuotos lesos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
atskaiciavo lesas gaunu soc ismoka buvau uz praejusi menesi palikes lesu o si menesi virsijus limita nuskaiciavo ar teisinga
»01.09.22 - 16:28

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje antstoliai neturi teisės išieškoti iš tam tikrų socialinių išmokų. Pagal teisės aktus, pinigų sumos, iš kurių išieškoti negalima, yra:

1. Kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų.
2. Sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves.
3. Valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos.
4. Išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą.
5. Laidojimo pašalpa.
6. Išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenių socialinei paramai.
7. Išeitinės išmokos.

Dėl išieškojimo sumų, pagal įstatymą iš skolininko darbo užmokesčio ar kitų jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančios Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos (MMA), gali būti išskaičiuojama iki 50% sumos priklausomai nuo išieškomo reikalavimo pobūdžio. Jeigu išieškoma pagal kelis vykdomuosius dokumentus, išskaičiuojama suma negali viršyti 50%. Iš sumų, viršijančių MMA, gali būti išskaičiuojama iki 70%.

Jei skolininkas išlaiko nedarbingus šeimos narius, galima prašyti sumažinti išskaičiuojamą dalį po 10% kiekvienam išlaikytiniui. Tačiau tai negali sumažinti įstatymų ar teismo nustatytos minimalios dalies.

Lietuvoje antstolių veiksmus galima skųsti pagal specialią procedūrą, numatytą Civilinio proceso kodekse . Skundai dėl antstolių veiksmų turi būti paduodami per 20 dienų laikotarpį nuo tos dienos, kai skundžiantysis sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą. Šis terminas gali būti pratęsiamas dėl svarbių priežasčių, tačiau ne vėliau nei per 90 dienų nuo minėto veiksmo atlikimo.

Kalbant apie socialinių išmokų apsaugą nuo antstolių išieškojimo Lietuvoje, pažymima, kad iš bedarbio pašalpos ir kitų laikinojo nedarbingumo atveju mokamų socialinio draudimo pašalpų gali būti išieškomas išlaikymas (alimentai) bei žala, padaryta suluošinimu ar kitaip sužalojus sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę.

Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»03.12.23 - 22:11 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.63764 sekundės -