Pasiūlymai ir pastebėjimai : Užduok klausimą : Indeksavimas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14142: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Pasiūlymai ir pastebėjimai

     ≡  Indeksavimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki, ar skyrybu susitarimas yra teismo priteisimas vaiko islaikymui? jei ne, tuomet ar turiu indeksuoti islaikymo islaidas vaikui jei jos ir nera minimalios?
aciu
»17.10.22 - 15:57

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, tėvai turi pareigą materialiai išlaikyti savo vaikus. Dėl išlaikymo formos ir dydžio tėvai gali susitarti tarpusavyje. Jei tėvai nesusitaria, išlaikymo formą ir dydį nustato teismas. Išlaikymo dydis turėtų būti proporcingas vaiko poreikiams ir tėvų turtinei padėčiai, tačiau nėra detaliai reglamentuotas įstatyme, o orientacinis dydis paprastai yra viena minimali mėnesinė alga.

Kalbant apie išlaikymo išmokų indeksavimą, teisininkai paaiškina, kad mokėtojai privalo indeksuoti periodines išmokas, ir tai nepriklauso nuo jų noro ar nenoro. Indeksavimas yra svarbus, nes jis padeda apsaugoti alimentų gavėjus nuo infliacijos. Jeigu teismo priteistos išmokos neindeksuojamos, kaupiasi išlaikymo išmokų skola. Periodinės išmokos indeksuojamos atsižvelgiant į vartotojų kainų indeksą, paskelbtą Lietuvos statistikos departamento. Paprastai indeksuojamos tos išmokos, kurios nebuvo peržiūrėtos ir perskaičiuotos per pastaruosius metus. Alimentų indeksavimu dažniausiai tenka rūpintis patiems alimentų mokėtojams.

Jei vaiko tėvas nemoka išlaikymo ar neindeksuoja periodinių išmokų, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į teisininkus, kad būtų priteistas arba išieškotas išlaikymas. Skolininkas gali būti įpareigotas indeksuoti periodines išmokas, jei vykdomąjį raštą dėl piniginių sumų išieškojimo išduoda teismas.

Atsižvelgiant į pateiktą informaciją, skyrybų susitarimas dėl vaiko išlaikymo yra galimas, tačiau jei susitarimo nėra ar jis nėra tinkamai laikomasi, teismas gali nustatyti išlaikymo dydį. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad išlaikymo išmokos turėtų būti indeksuojamos atsižvelgiant į infliaciją.
Informacijos šaltinis 1

Informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»03.12.23 - 19:32 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.50846 sekundės -