Bendros diskusijos : Užduok klausimą : Dėl stogo remonto 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14121: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  Dėl stogo remonto


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

ūsų situacija yra susijusi su bendrąja nuosavybės teise ir jos taikymu palėpės atveju. Pagal Lietuvos teisę, bendrąja nuosavybe laikomas turtas, kuris priklauso kartu dviem arba keliems savininkams. Skiriama bendroji dalinė nuosavybė, kai bendrojoje nuosavybėje nustatytos kiekvieno savininko turto dalys, ir bendroji jungtinė nuosavybė, kai turto dalys nenustatytos​​.

Bendroji dalinė nuosavybė valdoma, naudojama ir ja disponuojama visų jos dalyvių sutikimu. Kiekvienas iš bendrosios dalinės nuosavybės teisės dalyvių proporcingai savo daliai turi teisę į bendro turto duodamas pajamas, atsako trietiesiems asmenims pagal prievoles, susijusias su bendru turtu, taip pat privalo dalyvauti išlaidose, daromose jam išlaikyti ir išsaugoti​​.

Dėl palėpės, pagal Lietuvos Daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymo 2 str. 5 d., bendrojo naudojimo objektai yra bendroji dalinė daugiabučio namo savininkų nuosavybė, į kurią įeina bendrosios konstrukcijos (pavyzdžiui, stogas) ir bendrojo naudojimo patalpos (pavyzdžiui, palėpės). Tai reiškia, kad kiekvienas šio namo buto savininkas yra ir dalies palėpės savininkas, net jei jis nėra savo nuosavybės teisės į palėpės dalį įregistravęs​​.

Dėl stogo remonto, reikalingas bendraturčių sutikimas, kadangi įrenginėjant palėpę dažnai yra pertvarkomas stogas. Stogas, kaip konstrukcija, yra viena iš daugiabučio namo bendrai visų namo butų ir patalpų savininkų valdoma dalinė nuosavybė. Jei yra namo bendrija, užtenka 50 proc. + 1 namo gyventojo sutikimo, kurie leidžia rekonstruoti, remontuoti stogą​​.

Taigi, atsižvelgiant į šią informaciją, pirmo aukšto savininkai, kaip bendrosios dalinės nuosavybės dalyviai, turėtų teisę į kažkokią dalį palėpės ir privalo prisidėti prie bendro turto, įskaitant stogą, išlaikymo ir remonto išlaidų, proporcingai savo nuosavybės daliai.
Informacijos šaltinis
informacijos šaltinis


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»01.12.23 - 16:04 Anketa

§varnius # 1
Naujokas
Naujokas

varnius

Sveiki,

vienas namas priklauso dviems savininkams. Vienam priklauso pirmas aukštas, o kitiems antras.

Per pusę padalintas rusys, tačiau apie palėpę nė pusės žodžio neužsimenama nei namo byloje, nei namo padalinimo byloje. Klausimas ar pirmo aukšto savininkai turi teisę į kažkokią dalį palėpės, jeigu ne, tai ar privalo prisidėti prie stogo remonto (jei taip, kokiu įstatymu remiantis)? :-)
»12.12.22 - 14:18 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.46482 sekundės -