Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Turto sąvininko sąvoka 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14321: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Turto sąvininko sąvoka


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Su šventėmis visus!
Niekaip nerandu turto sąvininko sąvokos. Įsivaizduoju ją kažkaip taip: Turto savininkas yra tas asmuo kuris valdo, naudojasi arba disponuoja tuo turtu.
Bet gal yra Civiliniame kodekse ar kur kitur tokia sąvoka?
»28.12.22 - 09:25

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Tiek kilnojamo, tiek nekilnojamo turto kontekste savininkas, administratorius, valdytojas ir nuomininkas atlieka skirtingus, bet svarbius vaidmenis.

- **Savininkas** (kilnojamo ar nekilnojamo turto) yra asmuo ar subjektas, turintis teisinę nuosavybės teisę į turtą. Savininkas turi teisę valdyti, naudotis ir disponuoti turto, įskaitant jo pardavimą, nuomą, ar kitokį perleidimą.

- **Administratorius** (kilnojamo ar nekilnojamo turto) yra atsakingas už turto priežiūrą ir tvarkymą. Kilnojamo turto administratorius gali rūpintis turto technine būkle, transporto priemonių priežiūra, įrangos technine eksploatacija ir pan. Nekilnojamo turto administratorius dažniausiai užsiima pastatų priežiūra, remonto darbų organizavimu, nuomininkų administravimu ir t.t.

- **Valdytojas** (kilnojamo ar nekilnojamo turto) turi tam tikras teises ir pareigas valdyti turtą, tačiau ne turi jo nuosavybės teisių. Pavyzdžiui, įmonės turtą valdantis asmuo gali turėti teisę naudoti įmonės transporto priemones ar įrangą, bet ne turi jų nuosavybės teisių.

- **Nuomininkas** (kilnojamo ar nekilnojamo turto) yra asmuo ar subjektas, kuris pagal nuomos sutartį gauna teisę laikinai naudotis turtu. Kilnojamo turto nuomininkas gali būti transporto priemonės, įrangos ar kitokio kilnojamo daikto nuomininkas, o nekilnojamo turto nuomininkas - būsto, komercinio ploto ar žemės sklypo.

Svarbu pabrėžti, kad nors šie vaidmenys turi bendrus principus tiek kilnojamo, tiek nekilnojamo turto atvejais, jų specifika ir teisinės subtilybės gali skirtis atsižvelgiant į turto tipą ir konkrečias situacijas.
Informacijos šaltinis


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.11.23 - 21:46 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.58949 sekundės -