Bendros diskusijos : Užduok klausimą : Turto dovanojimas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14144: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  Turto dovanojimas


  
  Atspausdinti temą 

§pretorijus # 1
Naujokas
Naujokas

pretorijus

Laba diena,

neseniai savo vardu užregistravau Regitroje motorolerį, kuris buvo pirktas už nepilnamečio sūnaus, gyvenančio atskirai su buvusia mano sutuoktine, pinigus.

Jo vardu užregistruoti nepavyko, nes jaunuolis dar neišsiėmęs tapatybės kortelės. Paaiškėjo, jog ta registracija gali man "kainuoti" socialinės pašalpos sumažinimą. Ar galiu Regitrai teikti prašymą perregitruoti motorolerį, jį ne parduodant, o pvz., dovanojant sūnui (motinos sutikimas yra)? Nes dėl tos pačios priežąsties nenorėčiau įgyti pajamų, kurių realiai negausiu (TP įvertinta >1500).

Dėkoju.
»02.01.23 - 12:02 Anketa Aplankyti tinklapį

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje, norint perregistruoti motorolerį (ar kitą transporto priemonę) iš vieno asmens kito šeimos nario vardu, yra tam tikra tvarka ir reikalavimai:

Sandorio sudarymas: Pirmiausia turi būti sudarytas nuosavybės perleidimo sandoris. Tai gali būti, pavyzdžiui, transporto priemonės pirkimo-pardavimo, dovanojimo ar paramos sutartis​​.

Dovanojimo sutartis: Automobilio (ar kitos transporto priemonės) dovanojimo sutartimi viena šalis (dovanotojas) neatlygintinai perduoda transporto priemonę kitai šaliai (apdovanotajam) nuosavybės teise. Svarbu pažymėti, kad automobilio dovanojimo sutarčiai nėra privaloma notarinė forma, nebent dovanojimo sutarties suma viršija 14 500 eurų​​.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas: Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 26 punktą, neapmokestinamos dovanojimo būdu gautos pajamos iš sutuoktinių, vaikų, tėvų, brolių, seserų, vaikaičių ir senelių​​.

Nuosavybės perleidimo užfiksavimas "Regitroje": Sudarius perleidimo sandorį, automobilio nuosavybės pasikeitimo deklaravimas "Regitroje" yra būtinas. Tam reikia pateikti įgijimo ir perleidimo deklaracijas. Šie veiksmai gali būti atlikti internetu​​.

Transporto priemonės perregistravimas naujo valdytojo vardu: Tai yra paskutinis žingsnis, jei transporto priemonė buvo perleista Lietuvoje. Tai būtina padaryti, jei su transporto priemone planuojama dalyvauti viešajame eisme​​.

Atsižvelgiant į šią informaciją, galite kreiptis į "Regitrą" ir teikti prašymą perregistruoti motorolerį, pavyzdžiui, dovanojant jį sūnui, atsižvelgiant į paminėtus reikalavimus ir procedūras.
Informacijos šaltinis 1
informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.11.23 - 12:13 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.51354 sekundės -