CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Klausymas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14329: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Klausymas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki. Norėjau sužinoti jei Ira mokama skola antstoliui ar jis turi teisę nuimti minusą nuo sąskaitos?
»08.03.23 - 15:30

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje, kai skola sumokama antstoliui, antstolis turi teisę panaikinti su skola susijusius apribojimus, įskaitant banko sąskaitos areštą, bet tai priklauso nuo konkrečių aplinkybių. Kreiptis į antstolį dėl arešto panaikinimo galima, tačiau ar antstolis tai padarys, priklausys nuo skolos dydžio, sumokėtos skolos dalies, areštuoto turto pobūdžio ir kitų aplinkybių. Antstolio pareiga yra užtikrinti kreditoriui skolos grąžinimą, todėl jis naudoja įvairias priverstinio vykdymo priemones​​​​.

Papildomai, Civilinio proceso kodekse numatyta, kad jeigu nėra įrodymų, jog panaikinus areštą kreditoriaus galimybės susigrąžinti skolą nesumažės, areštas gali būti taikomas iki išieškojimo pabaigos. Areštą ar kitas priverstinio poveikio priemones antstolis panaikina užbaigdamas vykdomąją bylą, arba, jei reikia, mažindamas arešto apimtį atsižvelgiant į nesumokėtos skolos dalį​​. Tačiau svarbu pabrėžti, kad mokant antstoliui, iš tiesų mokama kreditoriui, o antstolis tik užtikrina grąžinimo procesą​​.
Papildant ankstesnį atsakymą su informacija iš antstoliurumai.lt, Lietuvoje, kai skola sumokama antstoliui, antstolis turi teisę panaikinti su skola susijusius apribojimus, įskaitant banko sąskaitos areštą, bet tai priklauso nuo konkrečių aplinkybių. Kai sąskaita yra areštuota dėl skolų, tam tikra lėšų dalis sąskaitoje (neišieškoma suma, NS) paliekama neapčiuopiama, kad skolininkas galėtų patenkinti būtiniausius poreikius. NS dydis priklauso nuo to, ar skolininkas gauna pajamų: jei gauna, NS gali būti didesnė​​​​.

Civilinio proceso kodekse nurodyta, kiek gali būti išskaitoma iš skolininko pajamų skoloms padengti. Pavyzdžiui, išieškant skolą iš darbo užmokesčio, gali būti išskaitoma 20-50% gaunamų lėšų, priklausomai nuo to, ar pajamos viršija minimalią mėnesinę algą (MMA). Jeigu išieškomas išlaikymas arba žalos atlyginimas, iš MMA dalies gali būti išskaitoma iki 30% pajamų​​​​.

Įsiteisėjus teismo sprendimui dėl skolos, skolos išieškojimas turi būti pradedamas nedelsiant. Jei skolininkas nesumoka skolos per įstatyme nustatytus terminus, sprendimas gali būti pateikiamas vykdyti antstoliui​​.

Taigi, jeigu skola sumokama antstoliui, tai apribojimai, įskaitant sąskaitos areštą, gali būti panaikinami, tačiau tai priklauso nuo skolos ir apmokėjimo aplinkybių, o sąskaitos areštas taikomas ir kitoms į skolininko sąskaitą patekusioms lėšoms, ne tik tiesiogiai išieškomam skolos dydžiui.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»27.11.23 - 09:32 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.52786 sekundės -