Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Namo bendrasavininkų teisės ir pareigos 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14423: Svečiai
#1: Vartotojai
#5739: Registruoti vartotojai

# manostogas


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Namo bendrasavininkų teisės ir pareigos


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Lietuvoje, bendrosios dalinės nuosavybės valdymas, naudojimas ir disponavimas turi vykti visų bendrasavininkų sutikimu. Tai reiškia, kad vienas iš namo bendrasavininkų negali atlikti veiksmų, susijusių su namo techninės būklės įvertinimu, be kitų bendrasavininkų sutikimo. Esant nesutarimui, teismas gali nustatyti valdymo, naudojimo ir disponavimo tvarką. Be to, kiekvienas bendrasavininkas prisiima finansinę atsakomybę už prievoles, susijusias su bendru turtu, ir privalo dalyvauti išlaidose, susijusiose su turto išlaikymu ir išsaugojimu.

Atsižvelgiant į šią informaciją, jei vienas iš namo bendrasavininkų savavališkai nusprendė be reikalo atlikti pastato konstrukcijų techninės būklės įvertinimą ir sukėlė sąskaitą, kurią turi padengti visi butų savininkai, tokie veiksmai prieštarauja bendrosios dalinės nuosavybės principams, kuriems būtinas visų bendrasavininkų sutikimas.

Lietuvoje bendraturčiai turi tam tikras pareigas ir teises, susijusias su bendrai valdomo turto valdymu. Šios pareigos ir teisės priklauso nuo bendrojo turtą sudarančių objektų ir aplinkybių, tačiau yra keletas bendrų principų.

1. **Bendraturčių sutikimas**: Bendraturčiui, ketinančiam išnuomoti ar suteikti panaudai sau priklausančią nekilnojamojo turto dalį, kitų bendraturčių sutikimas nėra būtinas, jei yra nustatyta naudojimosi bendru turtu tvarka. Nustatant nekilnojamojo daikto naudojimosi tvarką, patvirtinama, kuriomis konkrečiomis daikto dalimis naudosis bendraturčiai. Tokia naudojimosi tvarka leidžia kiekvienam bendraturčiui savo nuožiūra naudotis ta konkrečia dalimi, kuri jam priskiriama.

2. **Naudojimosi tvarkos nustatymas**: Naudoti bendrąja daline nuosavybės teise priklausantį daiktą asmuo gali ir nenustatęs naudojimo tvarkos. Tačiau, norint apriboti konfliktines situacijas tarp bendraturčių ir išvengti pretenzijų naudojimo metu, verta iš anksto nustatyti naudojimosi tvarką. Tai dažnai yra tinkamas sprendimas bendraturčių santykiams reguliuoti【42†source】.

3. **Naudojimosi tvarkos kriterijai**: Nustatant naudojimosi tvarką, svarbu atsižvelgti į tokias kriterijus kaip teisėtumas, realiųjų dalių adekvatumas dalims bendrosios nuosavybės teisėje, socialinės taikos užtikrinimas ir proporcingumas, naudojimosi daiktu racionalumas ir efektyvumas bei faktinių nuosavybės santykių stabilumas【44†source】.

4. **Remonto darbai**: Remonto darbams, kurie yra būtini patalpoms išlaikyti ir išsaugoti, bendraturčių susitarimas nėra būtinas. Kiekvienas iš bendraturčių turi pareigą proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas bendros dalinės nuosavybės teisės objektui išlaikyti ir išsaugoti. Jei vienas iš bendraturčių nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą turtą, kiti bendraturčiai turi teisę į nuostolių atlyginimą【34†source】.

Šios nuostatos rodo, kad bendraturčiai turi teisę imtis tam tikrų veiksmų be kitų bendraturčių sutikimo, ypač kai tai būtina turto išsaugojimui ir tinkamam naudojimui. Vis dėlto, bendraturčių tarpusavio santykiai turėtų būti grindžiami bendru sutarimu ir teisingu turto naudojimu, siekiant išvengti konfliktų ir nesusipratimų.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3
Informacijos šaltinis 4


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»27.11.23 - 07:12 Anketa

Svetys # 1








Sveiki.
Gyvenamąjame name 6 butai. Vieno buto savininkas savavališkai išsikvietė (savo butui) pastato konstrukcijų techninės būklės įvertinimui ekspertą iš kito miesto.
Bendra sąskaita namo gyventojams apie 2000€. Padalinus visiems butams po 350 €.
Ar turi teisę vienas iš namo bendrasavininkų atlikti minėtus veiksmus be kitų bendrasavininkų bendro sutikimo.
Ačiū
»13.03.23 - 18:13
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.52533 sekundės -