Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Dėl kanalizacijos įvedimo 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14321: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Dėl kanalizacijos įvedimo


  
  Atspausdinti temą 

§Gaudemus # 1
Naujokas
Naujokas

Gaudemus

Sveiki,

Yra namas su 4 savininkais. Namo dalys atidalintos, sklypo dalys neatidalintos (nurodyta, tik aru skaicius, bet kuri sklypo vieta kuriam savininkui priklauso nera nurodyta). Noriu vestis kanalizacija per bendra sklypa, bet viena bendrasavininke neduoda sutikimo. Vienintelis kelias teismas? Kaip teismo praktikoje, ar gali neleisti bendrasavininkas isivesti i nama butinas komunikacijas per bendra zeme?
»23.06.23 - 13:36 Anketa Aplankyti tinklapį

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje, sprendžiant ginčus dėl bendrosios dalinės nuosavybės, ypač svarbios yra bendraturčių tarpusavio sutartys. Jeigu tokios sutarties nėra, teismas gali nustatyti naudojimosi bendru turtu tvarką. Tokiu atveju realiosios dalys parodo, kokia konkrečia dalimi bendro turto gali naudotis atskiri bendraturčiai, pvz., pirmo aukšto patalpas gali naudotis vienas bendraturtis, antro aukšto – kitas.

Jei konkrečių bendraturčio dalių dydis nenustatytas, įprastai manoma, kad jie yra lygūs. Teismas, sprendžiant tokius ginčus, atsižvelgia ne tik į konkrečių bendraturčių dalis, bet ir į kitus kriterijus, tokio kaip naudojimosi racionalumas, patogumas, statinių išsidėstymas sklype, istoriškai susiklostę santykiai ir faktiniai žemės naudojimo aspektai.

Tad, jei vienas iš bendrasavininkų atsisako leisti įvesti būtinas komunikacijas per bendrą žemę, vienintelis kelias gali būti kreiptis į teismą, kad jis nustatytų bendro turto naudojimosi tvarką.
Informacijos šaltinis


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»26.11.23 - 17:48 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.5129 sekundės -