Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Pinigu surinkimas uz bendra elektra 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#566: Svečiai
#1: Vartotojai
#5706: Registruoti vartotojai

# ChatGPT4


Jūs čia svečias.
+ registracija

Vėliausias lankytojas:
#Andrii13: 13 val. 24 min.atgal

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Pinigu surinkimas uz bendra elektra


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Bendraturciu kvartale turime lauko apšvietimo ir nuoteku siurblines elektros skaitiklius, kuriuos pardavejas(visiems pritarus) perraše vienam kvartalo gyventojui, kad administruotu elektros skaitiklius, pasirašant sutarti su elektros tiekeju reikejo viso kvartalo savininku rasytinio sutikimo. Nurašius skaitiklius, išdalinta suma kiekvienam proporcingai. Paprašyta visiems pervesti nurodyta suma i administruojancio asmens saskaita,ka daugelis ir padare. Atsirado keletas, kas nemoka. Ka daryti administruojančiam asmeniui, ant kurio iregistruotas skaitiklis?Tada tenka pačiam apmoketi, arba išjungti elektra? Kaip elgtis? Kaip išsireikalauti sumoketus pinigus?
»27.09.23 - 21:33

*ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Kai bendruomenės narys administruoja komunalines paslaugas, pvz., elektros tiekimą bendrai naudojamiems pastatams, ir kai kurie nariai atsisako mokėti savo dalį, yra keletas žingsnių, kaip spręsti šią problemą:

1. **Ikiteisminis Sprendimas**: Prieš imantis teisinių veiksmų, patartina ieškoti taikaus sprendimo. Tai dažniausiai reiškia rašytinių reikalavimų teikimą ar derybas dėl skolos sumokėjimo.

2. **Delspinigiai**: Bendrijos aukščiausias organas, dažniausiai narių visuotinis susirinkimas, gali nuspręsti taikyti delspinigius už nemokėjimą.

3. **Teisminis Skolų Išieškojimas**: Jei taikūs metodai nepavyksta, galima imtis teisinių veiksmų. Teismas gali greitai išduoti sprendimą, jei skolininkas neginčija skolos, ir šį sprendimą gali įvykdyti antstolis, taip padidindamas skolininko išlaidas.

4. **Skolų Išieškojimas Bendrijoje**: Asmuo, atsakingas už elektros skaitiklių valdymą, turėtų užtikrinti, kad skolos būtų išieškotos laiku. Tai apima sprendimų, priimtų savininkų susirinkimuose ar kitais teisiniais pagrindais, laikymąsi.

5. **Bendrijos Pirmininko Rolė**: Bendrijos vadovas kartu su buhalteriu turėtų organizuoti finansinius atsiskaitymus. Jei kyla nesutarimų, pvz., narys atsisako mokėti, bendrijos vadovas turėtų kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo.

Santrauka: Asmuo, atsakingas už komunalinių paslaugų skaitiklių administravimą, pirmiausia turėtų bandyti išspręsti problemą taikiai. Jei tai nepavyksta, galima svarstyti galimybę taikyti delspinigius pagal bendrijos taisykles ir galiausiai kreiptis į teismą dėl skolų išieškojimo. Svarbu kiekviename žingsnyje laikytis tinkamų teisinių ir bendruomenės procedūrų, kad imtasi veiksmų būtų priverstinai vykdomi ir pagrįsti.informacijos šaltinis 1
informacijos šaltinis 2
informacijos šaltinis 3
informacijos šaltinis 4
informacijos šaltinis 5


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»22.11.23 - 07:43 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.10056 sekundės -