ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Dėl alimentų 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14194: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Dėl alimentų


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Pagal Lietuvos teisę, alimentų indeksavimas yra svarbus procesas, kuris reguliuojamas kiekvienais metais, priklausomai nuo vidutinio darbo užmokesčio padidėjimo. Alimentų indeksavimas atliekamas siekiant atlyginti atlyginimų ir pragyvenimo išlaidų padidėjimą. 2023 m. alimentų indeksavimo norma buvo nustatyta 3.4% informacijos šaltinis 1.

Alimentų mokėtojas yra teisiškai įpareigotas taikyti šį indeksavimą net jei jo darbo užmokestis nepadidėjo arba išlaidos padidėjo. Jei indeksavimas nebus taikomas, buvęs partneris gali reikalauti susidariusios skolos sumos. Svarbu žinoti, kad jei alimentų mokėtojas neindeksuoja alimentų kasmet, buvęs partneris gali susigrąžinti indeksavimą iki penkerių metų atgalinformacijos šaltinis 2.

Atsižvelgiant į Jūsų padėtį, rekomenduotina kreiptis į teisininką, kuris galėtų išsamiai įvertinti Jūsų konkrečią situaciją, ypač atsižvelgiant į tai, kad esate dalinai nedarbingas ir gyvenate iš invalidumo išmokos. Teisininkas galėtų patarti, kaip geriausiai elgtis dėl alimentų skolos ir galbūt padėtų iš naujo įvertinti alimentų dydį atsižvelgiant į Jūsų finansinę padėtį.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»21.11.23 - 11:25 Anketa

§begabas # 1
Naujokas
Naujokas

begabas

Sveiki,

prieš du metus buvau pripažintas dalinai nedarbingu. Teko savo noru išeiti iš darbo. Apie 10 metų esu išsiskyręs ir visą tą laiką sąžiningai laiku mokėjau teismo paskirtus alimentus sūnui, kuris gyvena su mama. Neseniai gavau iš antstolio laišką, kuriame iš manęs reikalaujama sumokėti skolą, susidariusią nuo 2008m. vidurio. Apie alimentų indeksaciją pirmą kartą sužinojau iš šio laiško. Patarkit prašau, ar žmogus, patekęs į tokią padėtį, turi kokias nors teises? Ar tik pareigas... išmanyti visus teisinius dokumentus, stebėti visus pakeitimus juose, pageidautina turėti teisinį išsilavinimą. Taip gaunasi, kad naudojantis kito žmogaus nepakankamu įstatymų išmanymu galima jį sužlugdyti? Buvusioji per antstolį reikalauja sumokėti sumą, kurios neturiu, nes jau antrus metus gyvenu iš invalidumo išmokos. Ką daryt tokiu atveju?
»03.10.23 - 11:52 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.4774 sekundės -