Bendros diskusijos : Užduok klausimą : Dėl vekselio 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#458: Svečiai
#1: Vartotojai
#5706: Registruoti vartotojai

# ChatGPT4


Jūs čia svečias.
+ registracija

Vėliausias lankytojas:
#Andrii13: 12 val. 5 min.atgal

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  Dėl vekselio


  
  Atspausdinti temą 

§tapas # 1
Naujokas
Naujokas

tapas

Sveiki,

susidūriau su tokia problema, kad kredito įmonė per prievartą kiša vekselį.

Situacija tokia: viena kredito įmonė be mano sutikimo, mano vardu sudarė vekselį, padidino įsiskolinimo sumą už vekselio sudarymą ir jį man atsiuntė paštu, kad pasirašyčiau ir nusiųsčiau atgal. Aš to nedarysiu, nes manęs tai netenkina ir susisiekus su jais paprašiau panaikinti vekselio sudarymo mokestį, nes jie tai padarė vienašališkai. Galų gale jis net negalioja. jų atsakymas toks:


Skolos suma su palūkanomis po vekselio sudarymo nekito, palūkanų augimas buvo stabdomas. Vekselio sudarymo mokestis buvo pritaikytas atsižvelgus į Jūsų skolos dydį.
Deja nieko keisti negalime. Prašome patikslinti ar galime nutraukti vekselio sutartį?

Kaip man toliau elgtis, kad man nuimtų tą vekselio "kainą", kurio aš net neprašiau ir kurį jie sudarinėjo vienašališkai?
»05.10.23 - 10:34 Anketa Aplankyti tinklapį

*ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Jūsų situacijoje, kai kredito įmonė be Jūsų sutikimo sudarė vekselį, svarbu atsižvelgti į kelis teisinius aspektus. Pagal Lietuvos teisę, vekselis yra dokumentas, kuriuo jo davėjas be sąlygų įsipareigoja sumokėti vekselyje nurodytą sumą vekselio turėtojui. Jei vekselio suma viršija 3000 eurų, jis turi būti patvirtintas notariškaiinformacijos šaltinis 1informacijos šaltinis 2. Taip pat, pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką, vekselio turėtojas (kreditorius) netekęs teisės reikalauti pinigų, net jei vekselis nebuvo pateiktas apmokėti nustatytais terminaisinformacijos šaltinis 3.

Tačiau, jeigu vekselio davėjas (skolininkas) teigia, kad faktiškai negavo pinigų pagal vekselį ar gavo mažesnę sumą, jis turi įrodyti šį faktą teismui. Kitaip tariant, jeigu teisme skolininkas gintųsi, kad faktiškai negavo pinigų iš kreditoriaus, tai skolininkas turi pareigą įrodyti, kad faktiškai pinigai jam nebuvo perduoti arba buvo perduota mažesnė suma nei nurodyta vekselyjeinformacijos šaltinis 4.

Atsižvelgiant į tai, kad vekselis buvo sudarytas be Jūsų sutikimo, rekomenduotina kreiptis į teisininką arba atitinkamas teisėsaugos institucijas, kad išsiaiškintumėte savo teises ir galimybes reikalauti vekselio panaikinimo arba nedeklaruoto mokesčio atšaukimo. Gali būti, kad turėsite įrodyti, jog nebuvo jokio Jūsų sutikimo arba sandorio pagrindu, kuris leistų šią skolą priteisti.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»21.11.23 - 09:53 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.10068 sekundės -