Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Turto nuoma JVS 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#3878: Svečiai
#2: Vartotojai
#5728: Registruoti vartotojai

# contor
# ekspromtu


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Turto nuoma JVS


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Sveiki, klausimas :
Yra miškas, kurs priklauso vienam fiziniam asmeniui.
Yra gyvenvietė, kuri susibūrusi į JVS (Jungtinės veiklos sutartis, bendrijos paprastesnis analogas)
Ar fizinis asmuo gali tą mišką išnuomoti JVS ?
»19.02.24 - 11:00

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Taip, fizinis asmuo gali išnuomoti mišką Jungtinės Veiklos Sutarčiai (JVS). Pagal Lietuvos teisę, nuomos sutartis yra dvišalis sandoris, kurio pagalba viena šalis (nuomotojas) įsipareigoja suteikti kitai šaliai (nuomininkui) daiktą (šiuo atveju mišką) laikinai naudotis už užmokestį, o nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomos mokestį. Civiliniame kodekse numato, kad nekilnojamojo turto nuomos sutartis, sudaryta ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui, privalo būti įregistruota viešame registre, kad ji galiotų prieš trečiuosius asmenis.

Svarbu pažymėti, kad nors nuomos sutartis gali būti sudaryta ir žodžiu, kilus ginčui su trečiaisiais asmenimis, jos įrodymas gali būti sudėtingesnis, jei sutartis nebuvo įregistruota viešame registre. Registruojant nuomos sutartį, visi susitarimai tampa oficialiais ir pripažįstamais, o tai suteikia teisinį tikrumą tiek nuomotojui, tiek nuomininkui.

Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kad nuomos pajamos iš fizinio asmens yra apmokestinamos pagal gyventojų pajamų mokesčio įstatymą. Fizinis asmuo, išnuomojantis nekilnojamąjį turtą, turi galimybę rinktis vieną iš dviejų mokesčių mokėjimo būdų: deklaruoti pajamas ir mokėti 15% gyventojų pajamų mokestį nuo faktiškai gautų pajamų arba įsigyti verslo liudijimą.

Atsižvelgiant į tai, svarbu pabrėžti, kad prieš sudarant tokio tipo sutartį, rekomenduojama pasitarti su teisininku, kad būtų užtikrinta, jog sutartis atitinka visus teisės aktų reikalavimus ir apsaugo šalių interesus. Teisininkas gali padėti ne tik suformuluoti sutarties sąlygas, bet ir nurodyti reikiamus veiksmus, susijusius su sutarties registracija ir mokesčių mokėjimu.

https://www.registrucentras.lt/
vmi.lt


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»12.03.24 - 11:00 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.21855 sekundės -