|
|
TeisesGidas.lt portalas talpinamų bylų atžvilgiu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius. Šios bylos pirminis šaltinis yra lat.lt. Atsižvelgiant į vartotojų prašymus bylos filtruojamos (neviešinant vardų ir (ar) pavardžių), todėl išviešintos bylos tekstas gali skirtis nuo originalios bylos.
Jeigu norite sužinoti ar asmuo yra teistas, spauskite čia .
Vartotojai pastebėję, kad Portale naudojama informacija pažeidžia Jų autorines ar gretutines teises, turi nedelsiant susisiekti su svetainės Administracija admin@teisesgidas.lt .
Svetainės ir Forumo www.TeisesGidas.lt pateikiamoje medžiagoje gali būti techninių netikslumų ar tipografijos klaidų. Būsime dėkingi jei informuosite apie Jūsų pastebėtus netikslumus. Administracija gali daryti pakeitimus ar pataisas bet kuriuo metu.
TEISINĖS PASLAUGOS Rengiame ieškinius, atsiliepimus, pareiškimus, prašymus internetu. Kaina nuo 26,07 € (90 litų). www.valetudogrupe.lt Vieša teismų sprendimų paieška LIETUVOS AUKŠČIAUSIOJO TEISMO TEISĖJŲ SENATO NUTARIMAS Nr LIETUVOS APELIACINIAM TEISMUI APYGARDŲ TEISMAMS MIESTŲ IR RAJONŲ APYLINKIŲ TEISMAMS Dėl kai kurių Civilinio proceso kodekso normų taikymo A3-99 2004 m. vasario 19 d. Klausimas. CPK nėra normos, reglamentuojančios teismo sprendimo išrašo išdavimą. Ar gali teismas, priėmęs sprendimą, atitinkantį CPK 270 straipsnio reikalavimus (su įžangine, aprašomąja, motyvuojamąja ir rezoliucine dalimis), išduoti jo išrašą, kai nėra priimto sprendimo, atitinkančio CPK 268 straipsnio 3 dalies reikalavimus (tik su įžangine ir rezoliucine dalimis)? Kokia tvarka tvirtinami teismo išduodami procesiniai dokumentai? Konsultacija. CPK normos numato teismo pareigą dalyvaujantiems byloje, taip pat ir kitiems asmenims, įteikti procesinių teismo dokumentų (sprendimų, nutarčių, nutarimų, įsakymų) nuorašus (CPK 275 straipsnis, 277 straipsnio 3 dalis, 292 straipsnis, 392 straipsnio 2 dalis, 399 straipsnis, 429 straipsnis, 437 straipsnio 1 dalis, 541 straipsnio 3 dalis ir kt. ). Šalys ir tretieji asmenys (tiek pareiškiantys savarankiškus reikalavimus, tiek jų nepareiškiantys) turi teisę gauti teismo sprendimų, nutarčių ar nutarimų, kuriais išsprendžiama byla, nuorašus (CPK 42 straipsnio 1 dalis, 46 straipsnio 2 dalis, 47 straipsnio 2 dalis). Nuorašas – tai tiksliai nurašytas tekstas, kopija (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2000. P. 444). CPK normos nenumato teismo pareigos išduoti procesinių dokumentų išrašus. Todėl teismas išduoda priimto procesinio dokumento nuorašus (kopijas) nepriklausomai nuo to, ar teismo sprendimas surašytas pagal CPK 270 straipsnio reikalavimus (įžanginė, aprašomoji, motyvuojamoji, rezoliucinė dalys), ar sprendimas surašytas remiantis CPK 268 straipsnio 3 dalimi – surašant jo įžanginę bei rezoliucinę dalis. Asmeniui prašant, teismas gali išduoti teismo sprendimo nuorašą (kopiją) tik su įžangine ir rezoliucine dalimis, nors yra priimtas sprendimas, atitinkantis CPK 270 straipsnio reikalavimus (su įžangine, aprašomąja, motyvuojamąja ir rezoliucine dalimis). Teismo procesinių dokumentų (sprendimo, nutarties, nutarimo, įsakymo) nuorašus patvirtina teisėjas. Jo parašas tvirtinamas teismo herbiniu antspaudu, dedamu taip, kad liestų pasirašiusiojo asmens pareigų pavadinimą, bei dedama žyma „Tikra“. Neįsiteisėjusio teismo procesinio dokumento nuorašas išduodamas su žyma „Neįsiteisėjęs“. Nutartis Jeigu pastebėjote svetainėje kokį teisės aktų pažeidimą prašome pranešti svetainės administratoriui admin@teisesgidas.lt |