|
|
TeisesGidas.lt portalas talpinamų bylų atžvilgiu yra tik informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius. Šios bylos pirminis šaltinis yra lat.lt. Atsižvelgiant į vartotojų prašymus bylos filtruojamos (neviešinant vardų ir (ar) pavardžių), todėl išviešintos bylos tekstas gali skirtis nuo originalios bylos.
Jeigu norite sužinoti ar asmuo yra teistas, spauskite čia .
Vartotojai pastebėję, kad Portale naudojama informacija pažeidžia Jų autorines ar gretutines teises, turi nedelsiant susisiekti su svetainės Administracija admin@teisesgidas.lt .
Svetainės ir Forumo www.TeisesGidas.lt pateikiamoje medžiagoje gali būti techninių netikslumų ar tipografijos klaidų. Būsime dėkingi jei informuosite apie Jūsų pastebėtus netikslumus. Administracija gali daryti pakeitimus ar pataisas bet kuriuo metu.
TEISINĖS PASLAUGOS Rengiame ieškinius, atsiliepimus, pareiškimus, prašymus internetu. Kaina nuo 26,07 € (90 litų). www.valetudogrupe.lt Vieša teismų sprendimų paieška LIETUVOS AUKŠČIAUSIOJO TEISMO TEISĖJŲ SENATO NUTARIMAS Nr LIETUVOS APELIACINIAM TEISMUI APYGARDŲ TEISMAMS MIESTŲ IR RAJONŲ APYLINKIŲ TEISMAMS Dėl kai kurių Civilinio kodekso, Įmonių bankroto įstatymo, Vyriausybės 2001 m. liepos 3 d. nutarimu Nr. 831 patvirtintos B-krutuojančios ir bankrutavusios įmonės turto pardavimo iš varžytynių tvarkos normų taikymo A3-108 2004 m. birželio 23 d. Klausimas. Ar trejų metų terminas, nurodytas CK 4. 96 straipsnio 1 dalyje, pareikšti reikalavimą išreikalauti daiktą iš sąžiningo įgijėjo per trejus metus nuo daikto praradimo momento yra naikinamasis ar ieškinio senaties terminas? Konsultacija. CK 4. 96 straipsnio 1 dalyje numatytas trejų metų terminas yra ieškinio senaties terminas, taikomas vindikaciniam ieškiniui dėl kilnojamojo daikto išreikalavimo. CK 4. 96 straipsnio 1 dalis taip pat nustato šio ieškinio senaties termino eigos pradžią. Visiems kitiems šio ieškinio senaties termino klausimams CK pirmosios knygos normos, reglamentuojančios ieškinio senaties institutą (CK 1. 124–1. 135 straipsniai), taikomos bendrais pagrindais. Klausimas. Ar pagal Vyriausybės 2001 m. liepos 3 d. nutarimo Nr. 831 32 punktą reikia kreditorių susirinkimo pirmininkui (supaprastinto bankroto proceso metu teismui) patvirtinti be varžytynių parduoto turto pirkimo–pardavimo sutartį? Konsultacija. Vyriausybės 2001 m. liepos 3 d. nutarimu Nr. 831 patvirtintos B-krutuojančios ir bankrutavusios įmonės turto pardavimo iš varžytynių tvarkos 32 punktu yra nustatyta, kad be varžytynių parduoto turto pirkimo–pardavimo sutartis arba perdavimo aktas prilyginami notaro patvirtintai sutarčiai ir yra nuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai, nustatytąja tvarka registruojant pirkimo–pardavimo sutartį. Tame pačiame minėto teisės akto punkte nurodyta, kad perdavimo aktą tvirtina kreditorių susirinkimo pirmininkas, o pardavus banko turtą – teisėjas, nagrinėjantis bankroto bylą. Supaprastinto bankroto proceso atveju (Įmonių bankroto įstatymo 131 straipsnis) kreditorių susirinkimo kompetencijai skirtus turto pardavimo klausimus sprendžia teismas. Taigi ir turto perdavimo aktą turi patvirtinti bankroto bylą nagrinėjantis teisėjas. Apie be varžytynių parduoto turto pirkimo–pardavimo sutarčių teisinį statusą yra nurodyta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų senato 2001 m. gruodžio 21 d. nutarimo Nr. 33 20 punkte. Tokios sutartys yra prilyginamos notaro patvirtintai sutarčiai ir jokio papildomo patvirtinimo nereikia. Nutartis Jeigu pastebėjote svetainėje kokį teisės aktų pažeidimą prašome pranešti svetainės administratoriui admin@teisesgidas.lt |