CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> pakartotinis kreipimasis i teisma

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=385&forum=5


© Svetys :

2010-04-3 17:47
 laba diena,
ar kredito istaiga gali dar karta kreiptis i teisma del skolos isieskojimo, jei nutraukus kredito sutarti jau buvo kreiptasi i teisma ir priimtas sprendimas, pagal kuri sita skola yra isieskoma anstolio is mano sutuoktinio ir laiduotojo. siai dienai yra isieskota daugiau kaip 90 proc. skolos ir toliau ji mazinama. Kredito istaiga netenkina skolos isieskojimo tempai, todel jie grasina kreiptis dar karta i teisma, kad skola butu priverstinai isieskoma is mano darbo uzmokescio. I kompromisa kredito istaiga neina ir nesutinka su mano siuloma kas menesi moketina suma.

© Advokatopagalba :

2010-04-21 17:21
 LR CPK 137 str. 2 d. 4 p. numato, kad teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu yra įsiteisėjęs teismo sprendimas, priimtas dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu.
Taigi toks kreditoriaus gąsdinimas yra visiškai nepagrįstas.

© Vaidotas :

2010-04-22 21:06
 Laba diena.
Atsakymo papildymas.
Atsižvelgiant į klausimo esmę tiek laiduotojas tiek jūs esate solidariai atsakingi už skolos grąžinimą. Jeigu kreditorius vis dėlto yra padavęs vieną prašymą dėl vykdomojo dokumento išdavimo jūsų laiduotojo atžvilgiu, jis vadovaudamasis to pačio teismo sprendimu gali kreiptis į teismą ir paprašyti išduoti dar vieną vykdomąjį dokumentą tik šį kartą jūsų atžvilgiu. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad vadovaujantis civilinio proceso kodeksu, pagal vieną vykdomąjį dokumentą galima išieškoti tik:
pajamų daliai kuri yra mažesnė negu vienas MMA t.y. 800 lt taikant 20 procentų, o pajamų daliai kuri viršija vieną MMA 50 procentų. Jeigu jūs mokate tokiomis sąlygomis į nurodytą sąskaitą ir kreditorius vistiek kreipsis į antstolį su vykdomuoju raštu, jūs turite teisę paduoti patį kreditorių į teismą dėl piktnaudžiavimo savo kreditoriaus teisėmis ir nesivadovaujant protingumo kriterijumi be reikalo apsunkinant jūsų ir taip sunkią materialinę būklę, t.y. apsunkinant priverstinai mokant atlyginimą antstoliui.
Daugiau informacijos D.U.K. -> Civilinė, sutarčių ir prievolių teisė -> Kada antstoliui negalima išieškoti visos sumos iš karto
Pagarbiai Vaidotas

[ Redaguotas Vaidotas 22.04.2010 - 22:06 ]

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=385&forum=5