DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Darbo teise 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#7130: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Darbo teise


  
Ši tema uždaryta  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Sveiki!

Kaip ir minėjo Vaidotas, galimi keli variantai. Nesutikčiau, kad Jūsų situaciją galima būtų laikyti laikinu darbo sąlygų pakeitimu ypatingais atvejais (LR darbo kodekso 121 str.), nes kaip matyti iš Jūsų žinutės darbdavys ketina Jus perkelti dirbti žemesnės profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras žemesnes pareigas ilgam laikui, ko pasėkoje mokamas mažesnis atlyginimas. Taigi darbdavys galėtų Jus perkelti dirbti žemesnės profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras žemesnes pareigas:

1) prastovos atveju (t.y., kai darbdavys neduoda darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo dėl tam tikrų objektyvių priežasčių (gamybinių ar kt.)) arba
2) tuo atveju, jei pasiūlė pakeisti bet kokias darbo sutarties sąlygas (atlyginimas, pareigos, darbo laikas ir t.t.).

1) Prastovos atveju, kaip ir minėjo Vaidotas, Jums visą laiką būtų mokamas iki perkėlimo buvęs vidutinis darbo užmokestis.

2) Jei buvo pasiūlyta pakeisti bet kurias darbo sutarties sąlygas (atlyginimas, pareigos, darbo laikas ir t.t.) ir jei šitas pasiūlymas buvo duotas motyvuojant tuo, kad keičiama gamyba, jos mastas, technologija arba darbo organizavimas, taip pat kitais gamybinio būtinumo atvejais:
a) Jūs galite atsisakyti keisti darbo sutarties sąlygas, ir šiuo atveju:
i) darbdavys privalo pasiūlyti dirbti žemesnės profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras žemesnes pareigas, už ką bus mažiau mokama. Tuo atveju, jei Jūs atsisakote dirbti pasiūlytą žemesnės profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras žemesnes pareigas, tai darbdavys gali Jus atleisti.
ii) jeigu nėra galimybės pasiūlyti tokio darbo, Jus darbdavys gali atleisti.
b) Jūs galite sutikti su pasiūlytais darbo sutarties pakeitimais.

Bet kokiu atveju, jei yra mažinamas atlyginimas arba jei yra keičiama profesija, specialybė, kvalifikacija arba pareigos, su tokiais pakeitimais Jūs turite sutikti raštu. Jei nėra raštiško Jūsų sutikimo, tai bet koks savavališkas minėtų pakeitimų padarymas būtų laikomas neteisėtas ir tikėtina, kad iškilus darbo ginčui Jūs ginčą (teisme arba darbo ginčų komisijoje) laimėtumėte.

Jeigu įmonėje yra sudaryta kolektyvinė darbo sutartis (jei tokia sutartis yra sudaryta, Jus turėjo pasirašytinai su ja supažindinti), tai šioje sutartyje gali būti numatyta, kad tuo atveju, jei darbuotojui pasiūloma dirbti žemesnės profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras žemesnes pareigas ir jei jis su tokiu pasiūlymu sutinka, tai jam 3 mėnesius bus mokamas ankstesnis atlyginimas, o po 3 mėnesių - bus mokamas mažesnis, darbdavio ir darbuotojo sulygtas atlyginimas.

Daugiau situaciją pakomentuoti gali Valstybinės darbo inspekcijos atsakingi darbuotojai.
»09.03.09 - 13:05

 Į pradžią | Viršunąąąąąąą

Svetys # 2








Labai aciu uz atsakymus ir pagalba Vaidotui ir Palade.Istikruju pas mus nera kolektyvine sutartis,todel kaip suprantu man tas straipsnis negalioja.O kas nutinka tokiu atveju,jeigu iteikus dabuotojui du pasiulymus - viena pereiti i zemesnes pareigas,o antra - nutraukti DS ir man netinka nei vienas nei antras pasiulymas?Pasiulymas buvo iteiktas 03.06,o DS nutraukima ir pareigu pakeitima siulo nuo 03.10.Ar cia yra pazeidimas?Kiek zinau darbdavys privalo leisti pagalvoti 7 dienas ir jeigu per 7 dienas darbuotojas nepateikia atsakymo - tokie pasiulymai laikomi negaliojanciais?Siuo metu esu nedarbingume ir atsakymo nepateikiau.Ar tie pasiulymai vis dar galios pasibaigus nedarbingumui? Buciau tikrai dekinga uz patarimus ir pagalba,nes tai man tikrai labai svarbu,ypac kai esi visiskas sios srities profanas :-x

Geros dienos!
Rasa

[ Redaguotas rasadoni 10.03.2009 - 14:57 ]
»10.03.09 - 14:56

 Į pradžią | Viršunąąąąąąą
Atsakymų Autorius Data
    Re: Darbo teise Svetys 2009-03-10 16:26


Svetys # 4








Pasiulymai buvo iteikti 03.06,o nuo 03.10 esu nedarbingume,todel kaip suprantu pasiulymai nera negaliojantys,tiesiog terminas persikelia.Ar taip supratau?Beje,as auginu vaika (4 metai),o DS nutraukimas siulomas ne etatu mazinimu,o saliu susitarimu (kiek zinau 125 str.).Tai dabar man grizus is nedarbingumo as galesiu priimti pasiulyma nutraukti DS saliu susitarimu ar perejima i zemesnes pareigas?Ir dar norejau paklausti del kompensacijos.Pasiulyme buvo irasyta,kad man siulo 6 iseitines,bet kiek zinau kompensacja nutraukiant DS saliu susitarimu nera reglamentuota vyriausybes.Ar tai pazeidimas?Darbdaviai man siulo eiti zemesnes pareigas laikinai,kol pageres salies ekonomine situacija,bet pasiulyme to nenurodo.Kaip as galeciau apsidrausti,kad tikrai grisiu i ankstesnes pareigas?Ar yra koks nors dokumentas,kuris man tai garantuotu?Tikrai esu labai dekinga Jums Palade uz issamius atsakymus,kurie tikrai man pades apsispresti.
»10.03.09 - 17:11

 Į pradžią | Viršunąąąąąąą
Atsakymų Autorius Data
    Re: Darbo teise Svetys 2009-03-10 18:14
       Re: Darbo teise Vaidotas 2009-03-10 19:03


Svetys # 7








Aciu labai ;-)
»11.03.09 - 10:28

 Į pradžią | Viršunąąąąąąą

Ši tema uždaryta  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 2.72883 sekundės -