CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Re: Individualios įmonės pertvarkymas į UAB 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#3013: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Re: Individualios įmonės pertvarkymas į UAB


  
  Atspausdinti temą 

§Lalaila # 1
Naujokas
Naujokas

Lalaila





Laba diena,

Kokiu būdu, pertvarkant individualią įmonę į UAB, galima prieštarauti tapti vienam iš sutuoktinių vieninteliu akcininku ? Ar galimas variantas, kad be vieno sutuoktinio žinios kitas įmonės savininkas taps visų akcijų valdytoju ar net paims kartu svetimus žmones ?
Mano noras yra pertvarkant įmonę į UAB, akcijas turėt 50/50 kartu su sutuoktiniu , sutuoktinis prieštarauja .
»12.02.10 - 18:03 Anketa

§Vaidotas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


Laba diena.
Tol kol nėra sudaryta ikivedybinės arba povedybinės sutarties tam faktiškai galima ginčyti sutuoktinio sandorius, tačiau lengvesnis kelias sudaryti povedybinę sutartį ir aptarti turto pasisikirstymą. Ar net kreiptis į teismą .
CK 1.28 1.30 str.
yra buvę atvejų, kai vienas sutuoktinis kitam nežinant yra laidavęs šeimos turtu ir pan, dėl to povedybinė sutartis iki atsitinkant tokiems dalykams labai praverstų.
3.32 straipsnis. Atstovavimas. 1. Vienas sutuoktinis gali įgalioti kitą sutuoktinį veikti jo vardu ir jam atstovauti.2. Jeigu tam tikriems veiksmams atlikti reikalingas kito sutuoktinio sutikimas, tačiau tokio sutikimo dėl objektyvių priežasčių šis negali duoti, tai suinteresuoto sutuoktinio prašymu leidimą tiems veiksmams atlikti gali duoti teismas. Teismas, prieš duodamas tokį leidimą, privalo įsitikinti, kad kito sutuoktinio sutikimo gauti tikrai neįmanoma ir kad tokio leidimo davimas atitinka šeimos interesus. Teismo duotas leidimas galioja tik teismo nutartyje nurodytam veiksmui atlikti per nutartyje nurodytą terminą. Teismas, nustatęs, kad sutuoktinis veikia priešingai šeimos ar nepilnamečių vaikų interesams, valstybinės vaikų teisių apsaugos institucijos ar prokuroro pareiškimu gali savo duotą leidimą pakeisti ar panaikinti. Toks pakeitimas ar panaikinimas galioja tik ateičiai. Tokia teismo nutartis jos priėmimo dieną turi būti nusiųsta Notarų rūmams, o jei leidimas susijęs su disponavimu nekilnojamuoju daiktu, – viešam registrui.
3. Jeigu vienas sutuoktinis veikė kito sutuoktinio vardu be įgaliojimo ar teismo leidimo, tai tokiems veiksmams ir jų pasekmėms taikomos šio kodekso šeštosios knygos normos, reglamentuojančios kito asmens reikalų tvarkymą be pavedimo.
Jeigu Jūsų manimu sutuoktinis piktnaudžiauja savo turimomis teisėmis ir privalo pusę akcijų reorganizuodamas individualią įmonę, kurios veiklą pradėjo santuokos metu atiduoti jums , tai galima laikinai apriboti sutuoktinio turtines teises.
3.34 straipsnis. Laikinas sutuoktinio turtinių teisių apribojimas
1. Jeigu vienas sutuoktinis iš esmės pažeidžia savo santuokines pareigas, numatytas šioje knygoje, ir savo veiksmais kelia grėsmę turtiniams šeimos interesams, kitas sutuoktinis turi teisę kreiptis į teismą ir prašyti uždrausti sutuoktiniui be kito sutuoktinio sutikimo disponuoti bendru sutuoktinių turtu. Tokio draudimo terminas negali būti ilgesnis nei dveji metai.
2. Sandoriai, kurių sutuoktinis neturėjo teisės sudaryti be kito sutuoktinio sutikimo, gali būti pripažinti negaliojančiais pagal pastarojo ieškinį, jeigu trečiasis asmuo, su kuriuo buvo sudarytas sandoris, buvo nesąžiningas. Toks ieškinys gali būti pareikštas per vienerių metų ieškinio senaties terminą, skaičiuojamą nuo tos dienos, kai sutuoktinis sužinojo arba turėjo sužinoti apie tokį sandorį.
3.35 straipsnis. Sutuoktinių teisės ir pareigos namų ūkyje
1. Sutuoktinis be kito sutuoktinio sutikimo neturi teisės perleisti, įkeisti, išnuomoti ar kitokiu būdu suvaržyti teisę į kilnojamąjį daiktą, naudojamą šeimos namų ūkyje.
2. Kilnojamuoju daiktu, naudojamu šeimos namų ūkyje, pripažįstami namų apyvokos daiktai, baldai, išskyrus meno kūrinius, kolekcijas ir namų bibliotekas.
3. Sutuoktinis, be kurio sutikimo buvo sudarytas toks sandoris, turi teisę reikalauti pripažinti sandorį negaliojančiu, jeigu jis sandorio nepatvirtino po jo sudarymo, išskyrus atvejus, kai sandoris buvo atlygintinis, o trečioji šalis buvo sąžininga.

3.36 straipsnis. Sutuoktinių teisės ir pareigos į gyvenamąją patalpą, esančią šeimos turtu
1. Jeigu sutuoktiniai gyvena gyvenamojoje patalpoje pagal nuomos sutartį, tai sutuoktinis, sudaręs nuomos sutartį, be kito sutuoktinio rašytinio sutikimo neturi teisės nutraukti nuomos sutarties prieš terminą, subnuomoti gyvenamosios patalpos arba perleisti teises pagal nuomos sutartį. Sutuoktinis, nedavęs sutikimo sudaryti tokį sandorį ar vėliau jo nepatvirtinęs, turi teisę reikalauti pripažinti jį negaliojančiu.
2. Sutuoktinis, kuriam šeimos gyvenamoji patalpa nuosavybės teise priklauso jam vienam, neturi teisės be kito sutuoktinio rašytinio sutikimo šios gyvenamosios patalpos perleisti, įkeisti ar išnuomoti. Sutuoktinis, nedavęs sutikimo sudaryti tokį sandorį ar vėliau jo nepatvirtinęs, turi teisę reikalauti pripažinti sandorį negaliojančiu, jeigu viešame registre ginčijama gyvenamoji patalpa buvo nurodyta kaip šeimos turtas.
Atsakymo santrauka
pasiūlyti sudaryti povedybinę sutartį dėl turto dalinimos, pasiūlyti sutarties projektą ir per nustatytą laikotarpį nesutarus dėl tokios sutarties kreiptis į teismą "ginant šeimos interesus" dėl galimo piktnaudžiavimo.
Pagarbiai Vaidotas


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»16.02.10 - 12:59 Anketa Aplankyti tinklapį

§Aurelija_ # 3
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Aurelija_





Sveiki,

Galima truputėlį papildysiu.
Kaip žinia, sutuoktiniams nesudarius vedybų sutarties, jų turtui taikomas įstatymų nustatytas turto teisinis režimas.
Tad jei įmonę įsteigė sudarę santuoką sutuoktiniai, ji priklauso jiems bendrosios jungtinės nuosavybės teise.
Jei venas iš sutuoktinių po santuokos sudarymo įsteigė įmonę (kas būdinga ir IĮ, kuomet savininkas gali būti tik vienas asmuo), bet už bendras lėšas, tai įmonė priklausys vėl gi abiem sutuoktiniams bendrosios jungtinės nuosavybės teise.
Taciau jei įmonė prieš susituokiant arba susituokus yra įsteigta už asmenines vieno sutuoktinio lėšas, įmonė yra asmeninė vieno sutuoktinio nuosavybė.
Tad ar tas neturės lemiamos įtakos ir reorganizuojant vieną juridinį asmenį į kitą, t.y. koks nuosavybės režimas bus taikomas tokiam juridiniam asmeniui (bendros jungtinės ar asmeninės)? Esant bendrai jungtinei nuosavybei, abu sutuoktinai turi lygias teises reikšt savo pageidavimus, į juos turi būti atsižvelgta, reaguota, apskritai gautas jų sutikimas siekiant kokių tai pertvarkymų ir pan., tuo tarpu antru atveju (esant asmeninei vieno sutuoktinio nuosavybei), ar tik nebus, kad vienam iš sutuoktinių norėti taip ir paliekama teisė į vien norus ir tik norus?... galbūt į kito sutuoktinio gerą valią ir norą atsižvelgti į pastarojo norus?..
Nekalbu apie vėliau investuotus bendrus pinigus, perleistą turtą valdyt, disponuoti ir pan. (juridiniam asmeniui). Cia dar viena atskira tema, taciau turėjau mintyse galbūt grynai vieno asmens investuotas lėšas ir po to kito siekius įgyvendint savo reikalavimo teises, kurių nei nėra realiai jam bent kiek perleista/suteikta...

Pagarbiai,
Aurelija


Aurelija Liutkevičiūtė
Advokato padėjėja
»18.02.10 - 16:13 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.23368 sekundės -