SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : socialinės pašalpos 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#6788: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  socialinės pašalpos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Viena auginu 5m. sūnų. Vaiko tėvas sūnaus išlaikyti nepadeda. Dirbu ir mokausi kolegijoje neakivaizdiniu būdu. Atlyginimas vid. 800-1000lt. Gyvenu su tėvais. Tėtis pirmos grupės invalidas, mama nedirbanti. Norėčiau sužinoti gal priklauso kokios lengvatos?
»01.03.10 - 14:10

§Advokatopagalba # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Advokatopagalba





Vadovaujantis teisės aktais piniginė socialinė parama, t. y. socialinė pašalpa ir (ar) būsto šildymo, šalto ir karšto vandens išlaidų kompensacijos, skiriamos įvertinus šeimos nuosavybe turimą turtą, gaunamas pajamas bei nustačius teisę į šią paramą pagal teisės aktuose numatytas sąlygas. Socialinė pašalpa skiriama, jeigu vidutinės vieno šeimos nario vidutinės mėnesio pajamos neviršija valstybės remiamų pajamų dydžio (toliau - VRP, šiuo metu tai 350 Lt/mėn. vienam šeimos nariui). Socialinė pašalpa sudaro 90 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų asmeniui ir vidutinių asmens pajamų per mėnesį.
Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatyme (toliau – Įstatymas) nurodyta, kad teisę į socialinę pašalpą ir kompensacijas būsto šildymo išlaidoms, išlaidoms už šaltą ir karštą vandenį turi šeima arba vienas gyvenantis asmuo, jeigu kiekvienas vyresnis kaip 18 metų šeimos narys kreipimosi metu atitinka bent vieną iš Įstatymo 7 straipsnyje nurodytų sąlygų, pavyzdžiui, dirba ne mažiau kaip du trečdalius maksimalios darbo laiko trukmės, arba dirba ne visą darbo laiką Darbo kodekse nustatytais atvejais, ne trumpiau kaip 6 mėnesius įsiregistravę teritorinėje darbo biržoje arba gaunantys nedarbo socialinio draudimo išmoką, ar mokymosi laikotarpiu - mokymosi stipendiją, arba dirbantys viešuosius ar Užimtumo fondo remiamus darbus bei kt. Įstatyme numatytos sąlygos.
Vadovaujantis Įstatymu, skiriant piniginę socialinę paramą, įskaitomos visų šeimos narių gaunamos pajamos, t. y. su darbo santykiais susijusios pajamos, ligos pašalpos, kas mėnesį gaunamos socialinio pobūdžio pajamos ir kt. faktiškai gautos lėšos. Lėšos, mokamos bankams kaip paskola už būstą, nėra išskaitomos iš šeimos gaunamų pajamų.
Išmokos vaikui skyrimo ir mokėjimo sąlygas reglamentuoja Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymas (toliau – Įstatymas) ir išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatai ir nuo 2010-01-01 įsigaliojęs Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinasis įstatymas
Nuo 2009-03-01 įsigaliojus naujoms Įstatymo pataisoms, išmoka vaikui šeimai, auginančiai vieną ar du vaikus nuo 3 iki 18 metų, buvo skiriama, jei vidutinės pajamos, nustatytos Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo 15 straipsnyje, vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 3 VRP dydžiai (1050,00 Lt) (Įstatymo 6 straipsnio 8 dalis).
Nuo 2010-01-01 kai vaikas yra nuo 2 iki 7 metų, šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP dydžio (525 Lt).
Šeimos vidutinės mėnesio pajamos išmokai vaikui gauti apskaičiuojamos pagal praėjusių kalendorinių metų iki teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pajamas. Jei pagal praėjusių kalendorinių metų šeimos vidutinės mėnesio pajamas šeima neturėjo teisės gauti išmokos vaikui, šeimos pajamoms sumažėjus, šeimos vidutinės mėnesio pajamos išmokai vaikui gauti apskaičiuojamos pagal praėjusių 12 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl išmokos mėnesio pajamas.
Jūs taip pat galite kreiptis dėl ES paramos maisto produktais, kurią gauna šeimos (asmenys) kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 525 Lt. Kreipiantis reikia pateikti dokumentus apie gautas pajamas už 3 paskutinius mėnesius iki kreipimosi, asmens tapatybes dokumentą, bei atsižvelgiant į aplinkybes - kitus dokumentus.
Dar viena privilegija vaikus auginančioms motinoms - galimybė dirbti nevisą darbo dieną arba gauti vieną mokamą laisvadienį per mėnesį. Be to, jei vaikas auga tik su vienu iš tėvų, mokykloje jam gali būti skiriamas nemokamas maitinimas. O mokestis už vaikų darželį yra gerokai mažesnis arba mokėti išvis nereikia. Tai priklauso nuo vietos savivaldybės tarybos sprendimo.


Advokatės Giedrės Gabrielės Burbienės kontora
Advokatė Giedrė Gabrielė Burbienė
adresas: Laisvės pr. 77 - 402 A, LT - 06122 Vilnius
mob.tel: 8-699-74496
tel./fax.: 8-52-473329
e-mail: giedre@advokatopagalba.lt
www.advokatopagalba.lt
skype: giedre.gabriele
»30.03.10 - 12:47 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.29144 sekundės -