ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : santuokos nutraukimas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#11479: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  santuokos nutraukimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








sveiki norejau pasiteirauti ar butu imanoma nutraukti santuoka su uzsienieciu. santuoka registruota tik uk. esame susituoke nepilna pusmeti, ir noriu ta santuoka nutraukti nes buvau ziauriai apgauta. tuokiausi ne del pinigu o is meiles, sake myli mane taip pat kaip ir as ji, bet vos tik apsizenijom jo elgesys pasikeite, o kaip gavo viza isviso neatpazystamai pasikeite, pradejo zeminti, karta net buvo ranka pakeles. esu labai nusivylusi nes patikejau jo meile, ir dabar te noriu skyrybu. ir zinoma ar mums issikyrus jam butu panaikinta viza, nes nenoreciau kad jis ja turetu juk vede tik del jos. o as gavau tik mela ir skausma. prasau atsakykite i mano klausima, ar ymanoma ka nors padaryti?
»26.06.13 - 01:15

§Marsas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Marsas





Laba diena,

Įmanoma. Tačiau reikia atsižvelgti į Civilinio kodekso 1.29 straipsnį, kuriame pasakyta:

1. Gyvenimą skyrium (separaciją) ir santuokos nutraukimą nustato sutuoktinių nuolatinės gyvenamosios vietos teisė.

2. Jeigu sutuoktiniai neturi bendros nuolatinės gyvenamosios vietos, taikoma paskutinės jų bendros nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisė, o kai tokios bendros vietos nėra, – bylą nagrinėjančio teismo valstybės teisė.

3. Jeigu valstybės, kurios piliečiai yra abu sutuoktiniai, teisė draudžia nutraukti santuoką arba nustato specialias santuokos nutraukimo sąlygas, santuoka gali būti nutraukta pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, kai vienas sutuoktinis taip pat yra ir Lietuvos Respublikos pilietis arba turi nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.


Pateikiama informacija yra rekomendacinio pobūdžio. Tai asmeninė autoriaus nuomonė, kuri nebūtinai yra teisinga.
»26.06.13 - 17:11 Anketa

§Marsas # 3
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Marsas





Papildau atsakymą.

CPK 784 straipsnis. Šeimos teisinių santykių bylų teismingumas

1. Lietuvos Respublikos teismams yra teismingos šeimos bylos, jeigu nors vienas iš sutuoktinių yra Lietuvos Respublikos pilietis arba asmuo be pilietybės ir šio asmens be pilietybės nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje.

2. Jeigu abiejų sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje, jų šeimos bylas nagrinėja išimtinai Lietuvos Respublikos teismai.

3. Lietuvos Respublikos teismai taip pat yra kompetentingi nagrinėti šeimos bylas, jeigu abu sutuoktiniai yra užsieniečiai, bet jų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje.


"Esu susituokusi (-ęs) su užsieniečiu (-e), pagal kokią teisę vyktų skyrybos?" - http://www.teisesgidas.lt/modules/xoopsfaq/index_cat_id_1.html#5


Pateikiama informacija yra rekomendacinio pobūdžio. Tai asmeninė autoriaus nuomonė, kuri nebūtinai yra teisinga.
»26.06.13 - 17:15 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.57621 sekundės -