CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : laidavimas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#3116: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  laidavimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Laba diena,papuoliau i nepavydetina situacija-laidavau draugei,kuri is banko paeme paskola.Ji pinigu bankui nemoka,man eina laiskai....noreciau suzinoti,ar galima kazkaip atsisakyti tu laidavimu? Palukanos auga kosminiu greiciu,is 5000 paimtu,dabartine suma 17 000lt. Tai negi man uz ja reiks moket tuos pinigus?
»19.04.10 - 17:44

§Vaidotas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


Laba diena.
Jeigu trumpas atsakymas, tai greičiausiai atsisakyti laidavimo negalite. Konkrečiai kada galite atsisakyti laidavimo turėjo būti aptarta sutartyje, jeigu to nepadarėte, tikrai turėsite bėdos
Laidavimas yra viena iš prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų. Laidavimo sutartis sudaroma raštu. Ždodžiu sudaryta sutartis yra negaliojanti. Laidavimo sutartis sudaroma tarp kreditoriaus(banko) ir laiduotojo (t.y. jūsų) laidavimo sutartis gali būti sudaryta, akip atskira sutartis arba inkorporuota į paskolos sutartį.
Būtina laidavimo sutarties sąlyga, kad laidavimo sutartyje turi būti aiškiai nurodytas kreditorius, laiduotojas bei laidavimu užtikrinama prievolė.
Laiduotojas(jūs) esate asmuo, kuris įsipareigojote atsakyti kito asmens (skolininko) kreditoriui(bankui), jeigu skolininkas nevykdo ar tinkamai nevykdo prievolės. Pagal bendrą taisyklė laidavimu užtikrinamas visos skolininko prievolės įvykdymas. Tačiau kreditorius bei laiduotojas gali(galėjo) susitarti, kad laidavimu bus užtikrinama tik dalis prievolės (greičiausiai to nepadaryta jūsų atveju).
Paprastai laidotojo atsakomybė yra solidarioji ,t.y. kreditorius gali išieškojimą nukreipti tiek į skolininką tiek į laiduotoją, tačiau pačioje laidavimo sutartyje galima aptarti, kad atsakomynė yra subsidiari, t.y. pirma laiduotojas atsako tik tuomet, kai skolininkas negali tinkamai įvykdyti laidavimu užtikrintos prievolės. Laiduotojas paprastai atsako tiek pat, kiek ir skoloininkas, nebent laidavimo sutartyje numatyta kitaip.

Jums reikėtų žinoti, kad jūs kaip laiduotoja sumokėjusi pagrindinę skolą, palūkanas, netesybas, turite regreso teisę išsieškoti iš jums skolingo asmens sumokėtas sumas ir patirtus nuostolius dėl laidavimo.

Laidavimo terminas gali būti terminuotas, gali būti neterminuotas. Terminuotas laidavimas baigiasi, jeigu kreditorius per 3 mėn. nuo tos dienos, kai suėjo laidavimo ar prievolės įvykdymo terminas, nepareiškia laiduotojui ieškinio, arba jeigu užtikrinama būsima prievolė ir iki laidavimo termino pabaigos prievolė nespėjo atsirasti.
Neterminuotas laidavimas(kai nenurodytas konkretus terminas arba nurodyta, kad neterminuotas) baigiasi suėjus 2 metams nuo laidavimo sutarties sudarymo dienos, jeigu kreditorius per šį terminą nepareiškia ieškinio (pretenzijos) laiduotojui arba užtikrinus būsimą prievolę, suėjus 3 metams nuo laidavimo atsiradimo, jeigu per tą terminą prievolė neatsirado ir laiduotojas pareiškia apie laidavimo pabaigą. Tačiau šie laidavimo pasibaigimo terminai nėra taikomi, jeigu laiduotojas ir kreditorius raštiškai yra pažymėję, kad laidavimo terminas baigiasi tinkamai įvykdžius laidavimu užtikrintą prievolę (pavyzdžiui grąžinus paskolą).

Pagarbiai Vaidotas.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»20.04.10 - 12:23 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.27613 sekundės -