CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : del centalizuoto šilumos tiekėjo reikalavimo mokėti už n 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#6217: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  del centalizuoto šilumos tiekėjo reikalavimo mokėti už n


  
  Atspausdinti temą 

§edmundasd # 1
Naujokas
Naujokas

edmundasd





Sveiki,
2001m gavau centralizuotų šilumos tiekėjų laikiną leidimą atsijungti buto daugiabučio namo IIa. nuo centralizuoto šildymo. Nors iki 2014m kaimynai pretenzijų dėl atsijungimo nereiškė, šiais metais palėpėje gyvenanti kaimynė (IVa), pareiškė norą atsijungti nuo centralizuotų šilumos tinklų, motyvuodama, kad gauna nekokybišką paslaugą, t.y. jos bute šalta. C.Š. tiekėjai, norėdami apginti savo mundurą, kaimynei pareiškė, kad blogo šildymo kaltininkas, neva, esu aš, nes yra išbalansuota viso namo šildymo sistema (trylika metų, kaip jau minėjau, pretenzijų nebuvo). Sukiršinti gyventojai parašė skunda Savivadybei ir 2014m vasara gavau šilumos tiekėjų raštą, kad pažeidžiau Šilumos ūkio įstatymo (Žin.2003, Nr.51-2254; 2007, Nr.130-5259; 2011, Nr.128-6051) 29str. bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles (Žin.2010, Nr.127-6488; 2011, Nr.97-4575; Nr.130-6182; 2012, Nr.111-5655) ir nuo 2014m šildymo sezono, nepaisant to, kad nuo C.Š. tiekimo esu, kaip minėjau, atsijungęs, privalėsiu mokėti už buto šildymo paslaugas (už bendro naudojimo patalpų šildymą mokesčius moku, nors bute niekas negyvena, 2001m išduoto leidimo laikinam atsijungimui iki šiol niekas neanuliavo).
Ar gali C.Š. tiekėjas, mano atveju, remtis vėlesniais nei 2001m įstatymais?
Be to, A.T. civilinių bylų kolegijos 2005.03.07 nutartis civilinėje byloje Nr.3K-3-155/2005 : "Tiekėjas turi teisę į neleistinu atsijungimu padarytos žalos atlyginimą, tačiau negai toliau reikalauti apmokėti už paslaugą arba produktą, kuris atsijungusiojo nuo šilumos tiekimo buvusio abonento jau nebuvo vartojama". Šis išaiškinimas yra 2009m A.T biuletenyje "Teismų praktika" Nr.30. Be to, reikalauti mokesčio už nepateiktas paslaugas draudžia Vartotojų teisių apsaugos įstatymas. Tad ar nepažeidžiamos mano teisės, reikalaujant mokesčio už neteikiamą paslaugą, juo labiau, kad nuo C.Š. tinklų atsijungiau teisėtai, t.y. turėdamas leidimą? Nekantriai lauksiu Jūsų atsakymo. Geros dienos.
Pagarbiai,
Edmundas Dabašinskas
Tel.: 8 629 17001
»06.12.14 - 13:48 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.28843 sekundės -