ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Noriu paklausti 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#427: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Noriu paklausti


  
  Atspausdinti temą 

§asuraitis # 1
Naujokas
Naujokas

asuraitis





Su žmona jau daugiau nei metus kartu negyvename, tiksliau, gyvename po vienu stogu, bet ne kartu. Skyrybų idėją pasiūlė žmona, tačiau nieko tuo klausimu nedarome - nei skiriamės, nei gyvename. Bandžiau kalbėtis dėl santuokos nutraukimo abiejų šalių susitarimu, tačiau ji nenori nieko girdėti ir toliau vilkina laiką. Taip gyventi man atrodo nesąmonė. Patarkite, kaip būtų galima išspręsti šią situaciją?

Ačiū
»21.10.23 - 12:08 Anketa Aplankyti tinklapį

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Lietuvoje, jei santuoka negali būti nutraukta abiejų sutuoktinių sutikimu, yra galimybė kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo vieno sutuoktinio prašymu. Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, santuoka gali būti nutraukta vieno sutuoktinio prašymu, jeigu sutuoktiniai gyvena skyrium (separacija) daugiau nei vienerius metus​​.

Prašyme dėl santuokos nutraukimo turi būti nurodytas vienas iš aukščiau minėtų pagrindų, taip pat turi būti nurodyta, kaip pareiškėjas įvykdys savo pareigas kitam sutuoktiniui ir nepilnamečiams vaikams​​. Teismas, nagrinėdamas šį prašymą, atsižvelgia į sutuoktinių amžių, santuokos trukmę, nepilnamečių vaikų interesus ir gali atsisakyti nutraukti santuoką, jei tai padarytų esminės žalos vienam iš sutuoktinių ar jų vaikams​​.

Svarbu pažymėti, kad kitas sutuoktinis turi teisę pareikšti, kad santuoka iširo dėl prašymą padavusio sutuoktinio kaltės. Jei teismas pripažįsta šį prašymą pagrįstu, santuoka gali būti nutraukta nurodant pareiškėjo kaltę​​. Be to, teismas sprendžia ir klausimus dėl sutuoktinių nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos, jų išlaikymo, vieno sutuoktinio išlaikymo bei bendro turto padalijimo​​.

Atsižvelgiant į Jūsų situaciją, jei gyvenate atskirai po vienu stogu daugiau nei metus ir negalite pasiekti abiejų šalių sutikimo dėl santuokos nutraukimo, galite kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo vieno sutuoktinio prašymu, atitinkant aukščiau išdėstytas sąlygas. Rekomenduočiau pasitarti su teisininku, kuris galėtų padėti parengti prašymą ir atstovauti Jūsų interesus teisme.

Lietuvoje, siekiant nutraukti santuoką ne bendru sutarimu, pirmiausia reikia pasinaudoti mediacijos procedūra. Nuo 2020 m. sausio įsigaliojo nauja tvarka pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, kuri reikalauja, kad šeimos ginčuose, įskaitant santuokos nutraukimą, privaloma dalyvauti mediacijos procese. Tai leidžia šalims taikiai ir oriai susitarti prieš kreipiantis į teismą. Svarbu pažymėti, kad mediacija yra privaloma, bet ne prievartinė. Privaloma yra mediacijos inicijavimas, o jei viena šalis nesutinka dalyvauti arba pasitraukia iš proceso, laikoma, kad procedūra įvykdyta. Valstybė užtikrina minimalų mediacijos proceso apmokėjimą​​.

Jei jūsų atveju mediacijos procesas nepasiekia susitarimo arba sutuoktinis atsisako dalyvauti, tuomet galite kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo vieno sutuoktinio prašymu. Tai galima padaryti, jei sutuoktiniai gyvena skyrium daugiau nei vienus metus. Teismo procesas dėl santuokos nutraukimo yra sudėtingas ir gali reikalauti detalaus prašymo parengimo bei atstovavimo teisme, todėl patartina pasikonsultuoti su teisininku​​.\
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3
Informacijso šaltinis 4


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»20.11.23 - 10:54 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.14506 sekundės -