ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : Paveldėjimas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#6682: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  Paveldėjimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Sveiki, paveldėjimą pavėlavau priimti 30 metų, noriu kreiptis į teismą d paveldėjimo priėmimo termino atnaujinimo. Žinau, kad turtas,kurį noriu priimti nėra registruotas Registrų centre, ar galiu dėl tokio turto, kuris nėra registruotas,kreiptis į teismą?Kokius dokumentus reikėtų pateikti teismui?
»12.07.22 - 22:45

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Lietuvoje, jei paveldėjimo terminą praleidote, yra galimybė kreiptis į teismą dėl jo atnaujinimo. Įpėdinis, pagal Civilinio kodekso (CK) 5.50 straipsnio 3 dalį, privalo pateikti pareiškimą notarui apie palikimo priėmimą per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos, tačiau šis terminas nėra naikinamasis​​.

Jei terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, galima kreiptis į teismą pagal CK 5.57 straipsnį. Svarbios priežastys gali apimti aplinkybes, kurios trukdė asmeniui laiku įgyvendinti savo teises dėl nepriklausančių nuo jo aplinkybių. Teismas sprendžiant klausimą dėl termino pratęsimo įvertins ne tik objektyvias aplinkybes, bet ir įpėdinio elgesį, atidumą bei sąžiningumą​​.

Kasacinio teismo praktikoje yra pripažįstama, kad nebendravimas su palikėju ar nežinojimas apie atsiradusį palikimą savaime nepateisina įstatyme nustatyto reikalavimo priimti palikimą per nustatytą terminą. Tačiau kiekvienas atvejis yra vertinamas individualiai, todėl svarbu įrodyti, kad palikimo sudėties nežinojimas buvo sąžiningas, kad teismas galėtų pripažinti tai svarbia priežastimi ir pratęsti terminą palikimui priimti​​.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad įstatymas reikalauja aktyvumo iš įpėdinio pusės. Pasyvumas, tokiose situacijose, gali būti vertinamas kaip atsisakymas nuo teisės priimti palikimą​​.

Dėl dokumentų, kuriuos reikia pateikti teismui, informacija nėra tiesiogiai pateikta šaltiniuose, todėl rekomenduoju kreiptis į teisininką ar notarą, kuris galėtų suteikti išsamų patarimą šiuo klausimu.
Informacijos šaltinis


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»04.12.23 - 13:57 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.2526 sekundės -