ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : juridines tevystes teise 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12469: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  juridines tevystes teise


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
sveiki,
su vaiko mama susipazinau, kai vaikui buvo 10 menesiu. juridiskai vaikas neturejo tevo, kadangi biologinis tevas nenorejo, kad jis gimtu. mums sukurus santykius as prisiemiau tevyste ir daviau vaikui savo pavarde. kai vaikui suejo 3 metukai mes issiskyrem, bet as likau vaiko gyvenime ir nuolat maciausi, teikiau jam parama. vaikui siandien yra 7 metai. vaiko motina is biologinio tevo visa sita laika gauna islaikyma, gauna islaikyma ir is manes. dar mums bunant santykiuose ir pareikalavus atsisakyti islaikymo arba leisti man su juo susisiekti ir prisistatyti ji kategoriskai atsisake ir ta pati daro iki siol. mes gyvenam atskirus gyvenimus ir vaiko auklejime vis islenda, kadas turiu silpna zodi kazka pasakyti, uzvedus tema del to fakto, kad esu vaiko tevas ir noreciau zinoti vaiko biologini teva ji neria i krumus, rekia man, kad as galiu nepadeti jeigu nenoriu ir renkasi to biologinio vyro parama. vaiko biologinis tevas vaika mate 1 karta dar kudiki ir vaiko gyvenime nedalyvauja, moka ta islaikyma, nes yra priverstas, nenori kad suzinotu jo seima ( kuria turejo jau kai ja apgavo). klausimas. kokia as turiu teise kaip juridinis tevas, ar viena diena neatsiras tas zmogus ir nepareiks teisiu i vaika, nes islaikyma teikia, yra biologinis tevas, ar nebus, kad man bus parodytos durys ir tiesiog aciu ir viso gero?
»12.08.20 - 22:11

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Sveiki,

Jūsų situacija yra sudėtinga ir reikalauja išsamios teisinės analizės. Pagal Lietuvos teisės aktus ir teismų praktiką, yra keletas svarbių aspektų, kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, susijusių su jūsų kaip juridinio tėvo teisėmis bei biologinio tėvo vaidmeniu.

1. **Juridinio tėvo teisės ir pareigos:** Jūs, prisiėmęs tevystę ir suteikęs vaikui savo pavardę, turite tam tikras teises ir pareigas kaip juridinis tėvas. Tai reiškia, kad esate atsakingas už vaiko išlaikymą, auklėjimą ir gerovę.

2. **Biologinio tėvo vaidmuo:** Nors biologinis tėvas moka išlaikymą, jis, atrodo, nedalyvauja vaiko gyvenime. Lietuvos teisėje svarbus yra ne tik finansinis išlaikymas, bet ir emocinis ryšys bei dalyvavimas vaiko gyvenime.

3. **Teismo sprendimai ir vaiko interesai:** Teismų sprendimuose svarbiausias kriterijus yra vaiko geriausi interesai. Tai reiškia, kad sprendimai dėl globos, bendravimo tvarkos ar kitų su vaiko auginimu susijusių klausimų bus priimami atsižvelgiant į tai, kas yra geriausia vaikui.

4. **Globos klausimai:** Jeigu kiltų ginčas dėl globos ar bendravimo su vaiku, teismas įvertintų ne tik biologinį ryšį, bet ir faktinį ryšį tarp vaiko ir asmenų, kurie faktiškai rūpinasi vaiku. Jūsų nuolatinis dalyvavimas vaiko gyvenime ir emocinis ryšys su vaiku yra svarbūs aspektai.

5. **Teismo leidimas keisti juridinio tėvo statusą:** Jeigu biologinis tėvas norėtų atkurti savo teises, jis turėtų kreiptis į teismą, kuris sprendžia tokius klausimus, atsižvelgdamas į vaiko gerovę ir esamas aplinkybes.

Atsižvelgiant į tai, kad esate juridinis tėvas ir aktyviai dalyvaujate vaiko gyvenime, jūsų teisės ir pareigos yra svarbios ir pripažįstamos teisės sistemoje. Svarbu, kad visi sprendimai dėl vaiko ateities būtų priimami atsižvelgiant į vaiko geriausius interesus ir stabilumą jo gyvenime. Tačiau reikėtų pabrėžti, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl patartina kreiptis į teisininką, kuris galėtų suteikti asmenines konsultacijas ir padėti formuluoti teisinius veiksmus, jeigu to reikėtų.
Informacijos šaltinis


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»16.12.23 - 19:23 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.55142 sekundės -