ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : dėl teismo leidimo įkeisti perkamą bustą 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12481: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  dėl teismo leidimo įkeisti perkamą bustą


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, prašau atsakykite mums.
Esame pora (nesusituokusi) ir auginanti savo abiejų vaiką (nepilnametį), gyvename pas vaiko tėvo tėvus, ten esame ir deklaruoti su kūdikiu. Norime dabar įsigyti savo būstą su banko paskola ir nagrinėjame dvi alternatyvas:
1. Jei banko paskolą būstui prašo tik vyras (tai leidžia pajamos) ar bus reikalingas teismo leidimas įkesiti turtą?
2. Jei banko paskolą būstui prašome abu tėvai, kaip bendraskoliai ar bus reikalingas teismo leidimas įkeisti turtą?
Keletas mūsų pamastymų: kadangi vaikas gyventų pirmame/vieninteliame būste ir jis būtų įkeistas bankui, tai teismo leidimo reikia, tačiau painiavos įneša mūsų santykių statusas, nes oficialiai negalime vandintis šeima. Bankas paskola duoda kaip bendraskoliams, tačiau norime įsitiktinti, kad teismas suteiks leidimą esant tokiai situacijai. Lauksime Jūsų komentarų. Ačiū.
»26.01.20 - 10:57

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Laba diena,

Jei norite įsigyti būstą su banko paskola, turint nepilnametį vaiką, tai Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.85 straipsnio 2 dalis ir civilinio proceso kodekso 579-582 straipsniai reikalauja kreiptis į teismą dėl leidimo išdavimo. Tai galioja tiek atvejams, kai paskolą prašo tik vienas iš tėvų, tiek kai prašoma kaip bendraskoliai.

1. **Vieno tėvo paskola**: Net jei paskolą bankui prašo tik vyras, teismo leidimas gali būti reikalingas, nes nekilnojamojo turto įkeitimas bankui yra svarbus veiksmas, turintis įtakos nepilnametės vaiko gyvenimo sąlygoms.

2. **Paskola kaip bendraskoliai**: Jei paskolą prašote abu kaip bendraskoliai, taip pat reikės teismo leidimo, kadangi įkeitimas yra svarbus veiksmas, susijęs su nepilnametės vaiko gyvenimo sąlygų keitimu.

Teismo leidimas įkeitimui reikalingas siekiant užtikrinti, kad nepilnametis vaikas nebus paliktas be gyvenamojo būsto ir kad būtų išlaikytos jo gyvenimo sąlygos. Šį prašymą galite pateikti per Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą e.teismas.lt, kur rasite reikiamus dokumentų šablonus ir instrukcijas.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ši procedūra yra būtina, siekiant užtikrinti nepilnametės vaiko gerovę ir teises nekilnojamojo turto pirkimo bei įkeitimo metu.
Informacijos šaltinis


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»17.12.23 - 14:59 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.68163 sekundės -