DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : bedarbio išmoka 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12477: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  bedarbio išmoka


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena. Ar man priklausytų bedarbio pašalpa, jei atleistų iš darbo. Darbo stažas 35 metai, bet turiu 0,92 ha žemės ūkio paskirties žemės, kuria panaudos sutartimi naudojasi ūkininkas. Ačiū.
»16.10.18 - 21:07

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje bedarbio išmoka gali būti skiriama asmeniui, kuris praranda darbą ir atitinka tam tikrus nustatytus reikalavimus. Bedarbio išmokos teisė yra reglamentuota Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo nuostatomis. Pagal šį įstatymą, norint gauti bedarbio išmoką, asmuo turi atitikti kelis svarbius kriterijus:

1. **Užregistruoti bedarbio statusą**: Norint gauti bedarbio išmoką, pirmiausia reikia užsiregistruoti kaip bedarbis savo gyvenamosios vietos teritorinėje darbo biržoje.

2. **Darbo stažas**: Vienas iš svarbių veiksnių – tai darbo stažas. Paprastai reikalaujama, kad per paskutinius 30 mėnesių prieš užsiregistruojant darbo biržoje asmuo būtų dirbęs tam tikrą minimalų laikotarpį.

3. **Pajamų dydis ir šaltiniai**: Asmens pajamos ir jų šaltiniai gali turėti įtakos bedarbio išmokos skyrimui. Pavyzdžiui, jeigu asmuo gauna pajamas iš žemės ūkio veiklos ar kitos ekonominės veiklos, tai gali būti įvertinta sprendžiant dėl išmokos skyrimo.

Konkrečiu atveju, turint 0,92 ha žemės ūkio paskirties žemės, kuri yra naudojama pagal panaudos sutartį, svarbu yra tai, ar iš šios žemės gaunamos pajamos. Jei iš šios žemės gaunamos pajamos, tai gali būti įtraukta į bendrą pajamų vertinimą. Tačiau, jeigu iš šios žemės nėra gaunamos pajamos ar jos yra labai mažos, tai paprastai neturėtų turėti didelės įtakos bedarbio išmokos skyrimui.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekviena situacija vertinama individualiai, atsižvelgiant į konkrečias aplinkybes. Todėl patarčiau kreiptis į vietinę darbo biržą arba atitinkamą instituciją, kurioje galėsite gauti išsamų ir aktualų patarimą, atsižvelgiant į jūsų specifinę situaciją.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 13:10 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.53141 sekundės -