ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Turto dalybos 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12454: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Turto dalybos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, noreciau sulaukti patarimo.
Su vyru susilaukeme vaiko, po keliu menesiu susituokeme. Po dvieju santuokos metu mano iniciatyva issiskyreme. As santuokos metu auginau vaika, vyras nepadejo, mus islaike. Skyrybu metu negavau nei vieno cento ir nei vieno daikto. Isejome tik su drabuziais ir dalimi zaislu. Po 3 metu vel apsigyvenome kartu. As vel auginau vaika, vyras dirbo. Gyvenome 1.5metu nesusituoke. Siai dienai as vel su vaiku isejau. Gyvenant kartu isikurdinejome naujuose namuose. Vyras dirbo, o as rupinsusi vaiku ir buitimi. Isejome vel be pinigu ir be daiktu. Vyras dalina net ir vaiko daiktus, pasiliko viska pirkta uz jo pinigus.
Siai dienai neturiu nuosavo busto, vaiko globa priklauso man. Vyras vaiku rupintis nepadejo gyvenant kartu ir dabar ju santykiai sudetingi. Tenka lankytis pas specialistus. Ar tokiu atveju mano vaikui ir man visiskai nieko nepriklauso is bendro gyvenimo metu? Pabreziu, jog vyras dirbo, o as rupinausi buitimi, visais seimos ir vaiko poreikiais. Nedirbau, taciau nebuvau islaikoma ir savo turimas santaupas 1.5 metu leidau seimos poreikiams.
»03.08.18 - 03:00

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Sveiki,

Esate neteisi, kad jums ir jūsų vaikui nieko nepriklauso iš bendro gyvenimo metu. Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą (CK), santuokos metu įgytas turtas laikomas bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe, išskyrus turtą, kuris yra laikomas asmenine sutuoktinio nuosavybe.

Asmeninė sutuoktinio nuosavybė yra turtas, kurį sutuoktinis įgijo iki santuokos sudarymo, taip pat turtas, kurį jis gavo dovanų ar paveldėjimo, arba turtas, kurį jis įgijo savo darbo ar profesinėje veikloje uždirbtais pinigais.

Visos kitos lėšos, sukauptos santuokos metu, taip pat turtas, įgytas kartu gyvenant, yra laikoma bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe.

Taigi, jei jūsų vyras teigė, kad visas bendras turtas yra jo, jis meluoja. Jums priklauso lygi dalis viso bendro turto, įskaitant namus, kuriuose gyvenote, baldus, buitinę techniką, taip pat pinigus, kuriuos sutaupėte gyvendama kartu. Nebent buvote sudarę ikivedybinę arba taikos sutartį.

Jei jūsų vyras nesutinka su jūsų reikalavimais, galite kreiptis į teismą. Teismas, atsižvelgdamas į visas aplinkybes, įskaitant jūsų indėlį į šeimos gerovę, priims sprendimą dėl turto padalijimo.

Taip pat norėčiau jus įspėti, kad jūsų vyras neturi teisės dalinti vaiko daiktų. Vaiko daiktai yra laikomi vaiko nuosavybe, ir juos galima dalinti tik su vaiko sutikimu. Jei jūsų vyras toliau dalins vaiko daiktus, galite kreiptis į policiją.

Linkiu jums sėkmės sprendžiant šį klausimą.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»08.01.24 - 19:11 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.66114 sekundės -