DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Ar galima atsisakyti pervezimo i kita ligonine? 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12450: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Ar galima atsisakyti pervezimo i kita ligonine?


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena,
Nezinau ar sito jau kas klause, bet noreciau suzinoti ar turi teise ligonis atsisakyti pervezimo i kita ligonine? Turime giminaite ligonineje su sunkia liga, ir skyrius nori ja isvezti i kita ligonine, is Klaipedos i Silute, ne del to kad ligoniui butu geriau tenais bet del to kad jie nebenori uzsiimti su ja. Liga yra sunki bet pagydoma su gera prieziura ir mes zinom kad tokioje mazoje ligonineje kaip Silutes ten labai geros prieziuros nebus, tad norim kad ligonis liktu klaipedoje. ar ligonine turi teisia pervezti ligoni jeigu jis ir jo seima to atsisako ir nenori?
Aciu uz pagalba.
»26.07.18 - 13:19

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Sveiki,

Lietuvoje paciento teisės yra reglamentuojamos įvairiais teisės aktais, įskaitant Lietuvos Respublikos paciento teisių ir žalos atlyginimo įstatymą. Pagal šį įstatymą, pacientas turi teisę sutikti arba atsisakyti bet kokio medicininio gydymo ar procedūros, įskaitant ir pervežimą į kitą ligoninę. Ši teisė yra grindžiama paciento autonomija ir jo sprendimo laisve.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų:
1. **Paciento būklė ir gydymo poreikiai**: Jeigu medicinos specialistai mano, kad pervežimas į kitą ligoninę yra būtinas norint užtikrinti tinkamą gydymą ar specializuotas paslaugas, jie gali siūlyti tokį sprendimą.
2. **Aiškus atsisakymas**: Jeigu pacientas ar jo atstovai aiškiai atsisako pervežimo, šis sprendimas turėtų būti gerbiamas, nebent būtų keliamas pavojus paciento gyvybei ar sveikatai.
3. **Derybos ir alternatyvų ieškojimas**: Visada verta bandyti derėtis su ligoninės administracija ar gydančiu gydytoju, siekiant rasti kompromisą ar alternatyvius sprendimus.

**Ligonis turi teisę atsisakyti pervezimo į kitą ligoninę.** Ši teisė yra įtvirtinta Lietuvos Respublikos Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme (13 straipsnis).

Jeigu ligonis atsisako pervezimo, ligoninė privalo jį gerbti ir likti Klaipėdos ligoninėje. Ligoninė gali tik stengtis įtikinti pacientą pakeisti savo sprendimą, tačiau negali jį priversti to padaryti.

Jūsų atveju, jei ligoninėje Klaipėdoje gydomas ligonis su sunkia liga, ir skyrius nori jį išvežti į kitą ligoninę, iš Klaipėdos į Šilutę, tai yra akivaizdžiai ne paciento interesais. Ligoninė negali pervežti paciento į kitą ligoninę tik todėl, kad jai nepatogu ar nepatinka jį gydyti.

Jei ligonis ir jo šeima yra įsitikinę, kad pacientui geriau likti Klaipėdos ligoninėje, jie gali kreiptis į ligoninės vadovybę ir aiškintis situaciją. Taip pat jie gali kreiptis į Pacientų teisių apsaugos tarnybą, kuri vertins situaciją ir prireikus imsis veiksmų, kad būtų užtikrintos paciento teisės.

Tikiuosi, kad ši informacija jums buvo naudinga.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»08.01.24 - 19:15 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.46896 sekundės -