DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : atleidimas is darbo 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12450: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  atleidimas is darbo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, ar galima užginčyti darbdavio sprendimą atleisti iš darbo pagal DK 57 str. 1.1 d.tokiu atveju. Įmonė, kurioje dirbu yra nedidelė (5 darbuotojai). Ar galima laikyti pertekline darbo funkcija, jei buhalterio darbą atlieka vienintelis darbuotojas. Darbdavys nepaaiškino kokie struktūriniai pertvarkymai bus atliekami ir kodėl naikinama vienintelė buhalterio pareigybė.
Pagarbiai, Daiva S.
el.paštas daivaa2@gmail.com
»15.07.18 - 08:51

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Laba diena, Daiva,

Jūsų pateiktas klausimas apie darbo sutarties nutraukimą pagal Darbo kodekso (DK) 57 straipsnio 1.1 dalį yra labai svarbus ir sudėtingas. Šis straipsnis leidžia darbdaviui nutraukti darbo sutartį dėl darbuotojo atliekamos darbo funkcijos perteklinumo. Tačiau svarbu pažymėti, kad tai įmanoma tik esant realiems ir objektyviai pagrįstiems darbo organizavimo pakeitimams ar kitoms priežastims, susijusioms su darbdavio veikla.

Teigiami scenarijai:
1. **Teisinis pagrindimas**: Jei darbdavys negali pateikti įrodymų apie realius ir objektyvius veiklos pokyčius, kurie lėmė buhalterio darbo funkcijos perteklinumą, Jūsų atleidimas gali būti laikomas neteisėtu. Tai suteikia Jums teisę kreiptis į darbo ginčų komisiją ar teismą siekiant atstatyti teises.
2. **Darbo santykių atkūrimas**: Jei teismas ar darbo ginčų komisija nustatys, kad darbdavio sprendimas buvo neteisėtas, jie gali įpareigoti darbdavį atkurti Jums darbo santykius ir atlyginti patirtus nuostolius.

Neigiami scenarijai:
1. **Įrodymų pateikimas darbdavio pusėje**: Jeigu darbdavys sugebės pateikti įtikinamus įrodymus apie reikalingus darbo organizavimo pakeitimus, kurie objektyviai lėmė buhalterio darbo funkcijos perteklinumą, Jūsų atleidimas gali būti pripažintas teisėtu.
2. **Procesinis sudėtingumas**: Užginčijant darbdavio sprendimą gali tekti susidurti su ilgais ir sudėtingais teisiniais procesais, kurie gali reikalauti laiko, finansinių išteklių ir teisės specialistų pagalbos.
3. **Neigiamas darbo santykių poveikis**: Net jei teismas nuspręstų Jums palankiai, tai gali sukelti įtampą ir nepasitenkinimą darbo vietoje, ypač mažose įmonėse, kur kiekvieno darbuotojo vaidmuo yra labai svarbus.

Atsižvelgdami į šiuos potencialius scenarijus, svarbu vertinti visus aspektus ir, jei manote, kad Jūsų atleidimas iš darbo buvo neteisėtas, kreiptis į teisininką ar profesinę sąjungą, kad gautumėte išsamų patarimą ir pagalbą. Taip pat galite kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją, kurie gali patikrinti, ar darbdavys laikosi teisės aktų reikalavimų.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»13.01.24 - 19:25 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.54308 sekundės -