DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Atsiskaitymo pasibaigus darbo santykiams, velavimas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14327: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Atsiskaitymo pasibaigus darbo santykiams, velavimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Jei su darbdaviu susitariau, kad nepanaudotos atostogos bus ismoketos ne veliau kaip per 1 kalendorini men. nuo darbo snatykiu pabaigos (rastu) ir pasibaigus terminui darbdavys neatsiskaite ar :
1. Skaiciuojasi VDU nuo neismoketos dalies (siuo atveju nepanaudotu atostogu kompensacijos)?
2. Jei skaiciuojais, tai nuo kurios is datu? Atleidimo is darbo ar nuo termino iki kada privalejo atiskaiyti pasibaigimo?
3. Nuo kada skaiciuojasi delspinigiai: nuo darbo sutarties pasibaigimo ar termino sumoketi suejimo?
»30.10.09 - 19:52

§Vaidotas # 3
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

VaidotasIšŠiauliai


Laba diena.
DK 141 numato su darbuotoju atsiskaitymo tvarką.

1. VDU skaičiuojasi nuo neteisėto atleidimo, momento. jūsų atleidimas greičiausiai buvo teisėtas (galima būtų VDU prisiteisti už vadinamas priverstines pravaikštas).
2. Vyriausybės nustatyto dydžio delspinigiai skaičiuojasi nuo sekančios dienos, kai pagal grafiką buvo paskutinė diena, kai turėjo atsiskaityti su jumis.
Pvz.
pirmas atsiskaitymas turėjo būti rugsėjo 1
antras atsiskaitymas turėjo būti spalio 1.
Už pirmą atsiskaitymą delspinigiai pradedami skaičiuoti nuo rugsėjo 2 nuo tos sumos, kurią turėjo sumokėti pagal susitarimą rugsėjo 1 bet nesumokėjo.
Už antrą atsiskaitymą delspinigiai pradedami skaičiuoti nuo spalio 2 nuo tos sumos, kurią turėjo sumokėti spalio 1 d.
Kompensaciją už nepanaudotas atostogas skaičiuojasi pagal paskutinius tris mėnesius, kai nebuvo prastovų, šių mėnesių vidurkis. Pagal taisyklę jei reikia mokėti delspinigius, pirma įskaitomi delspinigiai, o tik paskui pati skola. Todėl nuo nesumokėtos skolos dalies gali būti skaičiuojami delspinigiai ir toliau.
141 straipsnis. Atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarka
[1 dalies redakcija iki 2010-12-31]
*1. Darbdavys privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo darbuotoju jo atleidimo dieną, jeigu įstatymais ar darbdavio ir darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka. Jei darbuotojui priklauso ne mažesnė kaip penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, darbdavys šią išmoką savo sprendimu gali išmokėti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo atleidimo iš darbo dienos, išeitinės išmokos sumų mokėjimą išdėstydamas lygiomis dalimis ir ne rečiau negu kas mėnesį.
[1 dalies redakcija nuo 2011-01-01]
1. Darbdavys privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo darbuotoju jo atleidimo dieną, jeigu įstatymais ar darbdavio ir darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka.
2. Darbdavys atsiskaitymo su darbuotoju dieną privalo išmokėti visas jam priklausančias pinigų sumas, nustatyta tvarka užpildyti darbuotojo darbo sutartį.
3. Kai uždelsiama atsiskaityti ne dėl darbuotojo kaltės, darbuotojui sumokamas jo vidutinis darbo užmokestis už uždelsimo laiką.
4. Jeigu darbuotojas pageidauja, darbdavys privalo išduoti jam pažymą apie darbą, nurodydamas darbo funkcijas (pareigas), jo pradžios ir pabaigos datas, o darbuotojo prašymu - darbo užmokesčio dydį ir darbo įvertinimą (charakteristiką).

Papildymas
jums gali būti taip pat įdomus kasacinio teismo nutarimas.Civilinė byla Nr. 3K-3-523/2009. Ieškovas dirbo atsakovo įmonėje šaltkalviu, tačiau atsakovui nemokant darbo užmokesčio, buvo atleistas iš darbo savo noru. Ieškovas prašė priteisti nesumokėtą darbo užmokestį (premiją), kompensaciją už nepanaudotas atostogas bei vidutinį darbo užmokestį už uždelstą atsiskaityti laiką. Pirmosios instancijos teismas ieškinį tenkino iš dalies, apeliacinės - ieškinį atmetė. Ieškovas pateikė kasacinį skundą, kurio LAT netenkino.
Ieškovas nuo 2007 m. balandžio 27 d. dirbo UAB „ Mitnija“ šaltkalviu surinkėju–brigadininku; su darbdavio įgaliotu asmeniu ieškovas buvo sutaręs, kad ieškovo darbo užmokestis bus ne mažesnis kaip 1800 Lt per mėnesį. Ieškovas pas atsakovą dirbo dešimt mėnesių. Atsakovui nuo 2008 m. vasario mėnesio nemokant darbo užmokesčio, ieškovas pateikė prašymą atleisti jį iš darbo; prašymas buvo patenkintas 2008 m. vasario 26 d. ir ieškovas atleistas iš darbo pagal DK 127 straipsnio 1 dalį. Ieškovo teigimu, atleidžiant jį iš darbo, nebuvo visiškai atsiskaityta, dalis darbo užmokesčio ir kompensacijos už nepanaudotas atostogas buvo sumokėta tik 2008 m. kovo 13 d.; atsakovas nesumokėjo darbo užmokesčio už 2008 m. vasario mėnesį ir kompensacijos už nepanaudotas atostogas dalies. Ieškovas prašė teismo priteisti iš atsakovo 1086,96 Lt darbo užmokesčio už 2008 m. vasario mėnesį, 371,31 Lt kompensacijos už nepanaudotas atostogas, vidutinį darbo užmokestį už uždelstą atsiskaityti laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki visiško atsiskaitymo.

II. Pirmosios ir apeliacinės instancijų teismų sprendimų esmė

Kauno miesto apylinkės teismas 2008 m. spalio 29 d. sprendimu ieškinį tenkino iš dalies: priteisė ieškovui iš atsakovo 891,45 Lt darbo užmokesčio už 2008 m. vasario mėnesį, 646,33 Lt kompensacijos už nepanaudotas atostogas ir darbo užmokestį už uždelstą atsiskaityti laiką – po 76,40 Lt už kiekvieną darbo dieną nuo atleidimo iš darbo dienos iki visiško atsiskaitymo, kitus ieškinio reikalavimus atmetė. Teismas, ištyręs ir įvertinęs darbo sutartį, atsakovo pateiktą pažymą apie ieškovo darbo užmokestį, įsakymus dėl premijų skyrimo per paskutinius tris mėnesius, nustatė, kad ieškovui buvo nustatytas 820 Lt darbo užmokestis per mėnesį, darbo sutarties 9 punkte nurodyta darbdavio pareiga už kokybiškai ir laiku atliktą darbą mokėti premijas pagal atskirą bendrovės administracijos vadovo įsakymą; ieškovas gaudavo premijas, išskyrus paskutinį darbo mėnesį. Teismas, remdamasis teismų praktika, įvertinęs atsakovo pateiktų Darbuotojų premijavimo nuostatų 2 ir 3 punktus, darbo užmokesčio pažymą, atsakovo atstovės paaiškinimus, padarė išvadą, kad ieškovui premija turėjo būti paskirta ir išmokėta ir už paskutinį darbo mėnesį (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2006 m. rugsėjo 6 d. nutartis, priimta civilinėje byloje J. K. v. UAB „ Espersen Lietuva“, bylos Nr. 3K-3-451/2006). Teismo teigimu, darbo užmokestis apėmė tiek pagrindinį darbo užmokestį, tiek ir visus papildomus uždarbius, bet kokiu būdu darbdavio išmokamus darbuotojui už jo atliktą darbą pagal iš anksto nustatytus rodiklius, t. y. priedus, priemokas ir pan. Teismas, remdamasis DK 186 straipsnio 2 dalimi, konstatavo, kad atsakovo mokėtos ieškovui premijos nelaikytinos skatinimo priemonėmis pagal DK 233 straipsnį, pagal savo pobūdį priskirtinos darbo užmokesčiui ir buvo ieškovo darbo užmokesčio sudedamosios dalys.
Pagarbiai Vaidotas.

[ Redaguotas Vaidotas 02.12.2009 - 16:38 ]


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»02.12.09 - 17:38 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.51895 sekundės -