Bendros diskusijos : Užduok klausimą : patvarkymas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14142: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  patvarkymas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
sveiki,norejau paklausti per kiek laiko nuo pazymu pristatymo dienos antstolis privalo padaryti patvarkyma arestuotai saskaitai,man kas 3 menesius reikia nesti pazymas kad gaunu socialine pasalpa,tada duoda leidima juos nusiimti.aciu uz atsakyma
»07.02.14 - 10:32

§tadas91 # 2
Kandidantas į intelektinius rėmėjus
Kandidantas į intelektinius rėmėjus

tadas91

Laba diena.
Mano žiniomis, ten įtvirtinta labai abstrakčiai, „per protingą laiko tarpą“.
Paprastai dėl sprendimų ar vykdyti vykdomąjį dokumentą turi priimti per 3 darbo dienos, tai dėl panaikinimo gal taikant analogiją irgi trys dienos.


Antstolių praktikoje tokių atvejų pasitaiko, nes tarp skolininkų yra nemažai socialiai remtinų žmonių. Jeigu jau taip atsitiko, reikėtų ne pykti ant antstolio, bet kuo greičiau nuvykti į jo kontorą su reikiamais dokumentais. Paprastai pinigai yra grąžinami per keletą dienų.

Kodėl taip atsitinka? Įsivaizduokime save žvilgtelėjus į svetimo žmogaus pravertą piniginę: mes nežinome, ar jis tuos banknotus uždirbo, laimėjo loterijoje, ar gavo kaip pašalpą. Lygiai taip pat ir antstolis, patikrinęs skolininko sąskaitą, negali žinoti joje esančių lėšų kilmės. Bankai saugo savo klientų privatumą ir tokios informacijos antstoliams neteikia, šią informaciją antstolis gali sužinoti tik iš sąskaitos savininko.

Tad jeigu socialinė ar kitokia pašalpa buvo panaudota dengiant Jūsų skolas, antstoliui reikia pateikti du dokumentus. Tai pašalpą išmokančios institucijos pažyma, iš kurios būtų matyti, kokia tai pašalpa ir kad ji pervedama būtent į Jūsų nurodytą sąskaitą bei trijų paskutinių mėnesių banko sąskaitos išrašas. Pakanka elektroninio išrašo varianto, antstoliai nereikalauja, kad jis dar būtų patvirtintas banke.

Turėdami šiuos dokumentus, antstoliai problemą išspendžia labai greitai, nes dauguma jų naudojasi elektroninio ryšio su bankais sistema.

Tada, kai žmogus turi ne vieną, bet daugiau skolų, arba kai naujos skolos išieškojimą pradeda kitas antstolis, dėl gaunamų pašalpų su antstoliu gali tekti pasiaiškinti dar kartą. Būna ir taip, kad į tą pačią sąskaitą pervedama ne tik pašalpa, bet ir kitos lėšos, kurios gali būti areštuojamos - tokiu atveju reikėtų su antstoliu papildomai aptarti išieškojimo iš sąskaitoje esančių lėšų tvarką.

Taip pat pasitaiko, kad pašalpų gavėjai šiuos pinigus kaupia – matydamas nemažas sumas antstolis tokias lėšas jau gali įvertinti kaip santaupas ir areštuoti.

Nuo skolų išieškojimo apsaugotos pinigų sumos yra išvardintos Civilinio proceso kodekso 739 straipsnyje. Tai kompensacijos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kompensacijos už nenormalias darbo sąlygas, tarnybinėms komandiruotėms bei persikėlimui į kitą darbo vietą skirti pinigai, valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos, išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą, laidojimo pašalpos, išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai, taip pat išeitinės išmokos.

Tačiau reikėtų žinoti, jog iš bedarbio pašalpos ir kitų laikinojo nedarbingumo atveju mokamų socialinio draudimo pašalpų gali būti išieškomas išlaikymas (alimentai) bei teismo priteistas žalos, padarytos nusikaltimu, atlyginimas.

Visais atvejais geriausia išeitis – susisiekti su antstoliu ir informuoti jį apie savo finansinę padėtį. Sužinoti, kuris antstolis areštavo Jūsų sąskaitoje esančias lėšas, galite paskambinę į Jus aptarnaujantį banką arba į artimiausią antstolių kontorą.
Daugiau informacijos http://www.antstoliurumai.lt/index.php/pageid/1024/articlepage/4/articleid/38
»07.02.14 - 10:43 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.47366 sekundės -