Bendros diskusijos : Užduok klausimą : Laiduotuves 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#7924: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  Laiduotuves


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Mire vaikas , tuo metu mamos nebuvo LT.
Tevas ( buves sutuoktinis , išsituokęs pries 14 metu , turi kita seima ir vaiku ) kapavietė kur palaidotas vaikas uzrase savo vardu .Ar tai teisėta ? Zmogus senai nedalyvavo vaiko gyvenime ... Motina teisiškai neturi jokiu teisiu tvarkyti kapu .... kaip taip gali but ??Po skirybu vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su mama .
»07.08.18 - 20:38

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvos Respublikos teisės aktuose įtvirtintas tėvų lygiateisiškumo principas reiškia, kad tėvų teisės ir pareigos savo vaikams yra lygios, nepriklausomai nuo jų santuokinio statuso. Tai reiškia, kad tiek tėvas, tiek motina turi lygias teises ir pareigas savo vaikams, nesvarbu ar jie yra susituokę, ar ne, ar jų santuoka nutraukta, ar pripažinta negaliojančia.

Konkrečioje situacijoje, kai buvęs sutuoktinis užrašė vaiko kapavietę savo vardu, o motina tuo metu nebuvo Lietuvoje, kyla klausimas dėl teisės tvarkyti vaiko kapą. Pagal minėtą tėvų lygiateisiškumo principą, abi šalys turėtų turėti lygias teises į vaiko kapo tvarkymą. Tai, kad buvęs sutuoktinis seniai nedalyvavo vaiko gyvenime, savaime nesuteikia jam didesnių teisių į vaiko kapą, o motinos teisių nepaisymas gali būti laikomas teisės pažeidimu.

Šioje situacijoje motina turėtų turėti teisę tvarkyti vaiko kapą, ypač atsižvelgiant į tai, kad po skyrybų vaiko gyvenamoji vieta buvo nustatyta su ja. Jei motina susiduria su kliūtimis tvarkant vaiko kapą arba jei jos teisės yra pažeidžiamos, ji gali kreiptis į teismą dėl teisių gynimo. Teismas, atsižvelgdamas į visas aplinkybes ir esamus teisės aktus, nustatytų, kaip turi būti tvarkomas vaiko kapas ir ar abu tėvai turi lygias teises į šį procesą.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»02.01.24 - 20:17 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.37669 sekundės -