ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : paviešinti asmens duomenys 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12468: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  paviešinti asmens duomenys


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena,

Situacija tokia. Ilgą laiką buvau valstybės tarnautoja. Prieš pusę metų iš valstybinės įstaigos išėjau savo noru. Po pusės metų (2018 m. rugpjūčio mėn. ), internetiniame puslapyje pasirodė straipsnis, apie Įmonę, kurią būdama valstybės tarnautoja tikrinau. Prie straipsnio prikabintas dokumentas, įstaigos, kurioje ankščiau dirbau, kuriame parašyta, kad aš (įvardinta vardas pavardė) atlikau patikrinimą, išvardinti nustatyti pažeidimai, kokių veiksmų ėmiausi. Gale dokumento parašyta, kad aš (vėl gi parašyta trečiuoju asmeniu, įvardinta vardas ir pavardė) atlikusi patikrinimą, neskyriau administracinės nuobaudos, tarnybinis patikrinimas nebuvo man pradėtas, nes aš savo noru išėjau iš darbo (nors bauda buvo paskirta atsakingam asmeniui).
Sakykite, prašau, ar teisėtai paviešintas toks dokumentas, ar turėjo teisę paviešinti mano vardą ir pavardę, bei pateikti melagingus duomenis, neva tai neuždėjusi baudos, t.y. neatlikusi savo pareigos, išėjau iš darbo, nes man būtų grėsusi nuobauda. Ir kokie šiuo atveju turėtų sekti mano teisėti veiksmai?
»08.08.18 - 14:02

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Iš pateikto aprašymo matyti, kad situacija susijusi su asmens duomenų viešinimu ir galimu neteisingos informacijos platinimu. Lietuvos Respublikos teisės aktai reglamentuoja asmens duomenų apsaugą ir jų tvarkymą, ypač kai kalbama apie valstybės tarnautojų atliekamą veiklą.

1. **Asmens duomenų apsauga**: Pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą, asmens duomenys gali būti tvarkomi tik teisėtais, aiškiais ir skaidriais būdais. Pavardės ir vardo viešinimas gali būti laikomas asmens duomenų tvarkymu.

2. **Melagingos informacijos platinimas**: Jei straipsnyje ar pridedamuose dokumentuose pateikta neteisinga informacija, kuri galėtų pakenkti Jūsų reputacijai, tai gali būti laikoma ne tik asmens duomenų tvarkymo pažeidimu, bet ir neteisėtu Jūsų garbės ir orumo įžeidimu.

3. **Imtini veiksmai**:
- **Susisiekite su leidiniu**: Pirmiausia patartina susisiekti su internetinio puslapio ar leidinio redakcija ir prašyti pašalinti ar ištaisyti neteisingą informaciją.
- **Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija**: Jeigu informacija nėra pakeičiama ar pašalinama, galite kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją (VDAI) dėl galimo asmens duomenų tvarkymo pažeidimo.
- **Teisinė pagalba ir ieškinys**: Taip pat svarstykite galimybę kreiptis į teisininką dėl galimo ieškinio dėl reputacijos žalos atlyginimo ir/arba neteisėto asmens duomenų tvarkymo.

Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad viešint informaciją apie valstybės tarnautojų veiklą, ypač susijusią su jų atliekamomis funkcijomis, gali būti taikomos tam tikros išimtys, susijusios su viešuoju interesu. Tačiau net ir šiuo atveju informacija turi būti teisinga ir neklaidinanti.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 14:46 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.62825 sekundės -