ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : Įkalčių rinkimas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#7924: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  Įkalčių rinkimas


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje įkalčių rinkimas ir naudojimas teisiniuose procesuose yra griežtai reglamentuotas, o netinkamas įkalčių rinkimas gali sukelti teisinių problemų.

Pirmiausia, svarbu atkreipti dėmesį į asmenų privatumo apsaugą. Pagal Lietuvos įstatymus, neteisėtas pasiklausymas ar slaptas įrašų darymas be asmenų sutikimo gali būti laikomas privatumo pažeidimu ir gali būti baudžiamai persekiojamas. Tačiau tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, kai fiksuojama nusikalstama veika, įrašai gali būti naudojami kaip įrodymai.

Lietuvos baudžiamajame procese pripažįstami įvairūs įrodymai, įskaitant liudytojų parodymus, dokumentus, audio ir video įrašus. Tačiau svarbu, kad šie įrodymai būtų surinkti teisėtai. Jei įrašai ar kiti įrodymai surinkti pažeidžiant įstatymus, jie gali būti atmesti kaip neteisėtai surinkti įrodymai.

Jei yra grėsmė fizinei saugumui arba yra pagrįstas įtarimas dėl korupcijos, geriausia kreiptis į kompetentingas valdžios institucijas, pavyzdžiui, policiją arba specializuotas kovos su korupcija institucijas. Jos turi teisę ir priemones atlikti tyrimą, įskaitant slaptus įrašus, laikantis teisės aktų nustatytos tvarkos.

Jei svarstote galimybę rinkti įrodymus savarankiškai, rekomenduočiau pasikonsultuoti su teisininku, kuris galėtų patarti, kaip tai padaryti teisėtai ir išvengiant galimų teisinių problemų. Taip pat, verta prisiminti, kad įrodymų rinkimas ir pateikimas teismui yra sudėtingas procesas, kuriame reikalinga teisinė ekspertizė ir patirtis.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»29.12.23 - 15:55 Anketa

Svetys # 1
Laba diena. Mane domina įkalčių rinkimo problemos.Laikas nuo laiko tenka susidurti su žmonėmis, kurie piktnaudžiauja savo tarnybine padėtimi, reikalauja kyšio ar grasina fiziniu smurtu iš huliganiškų paskatų.. Eiti į policiją su vien ,,teoriniais'' įrodymais kaip ir nėra prasmės.Policijai reikia faktų, kurių negalima būtų paneigti.Tai galėtų būti mano supratimu liūdininkų parodymai,audio ir video įrašai. Bet štai problema: ar toks įkalčių rinkimas yra teisėtas ir neužtraukia baudžiamosios atsakomybės? Tęko girdėti, kad nevisuomet tokie įkalčiai yra toleruojami. Sląptą video įrašinėjimą galima interpretuoti pavyzdžiui kaip neteisėtą informacijos apie asmenį rinkimą ar kišimasį į privatų gyvenimą, neteisėtą pasiklausymo įrangos naudojimą ir pan. Ar tai tiesiog sėkmės dalykas ar yra kokie nors kitokie būdai?Ačiū.
»13.02.19 - 12:57
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.42368 sekundės -