Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Dėl bendro turto valdymo 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#166: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Dėl bendro turto valdymo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Yra namas kuriame yra trys butai, žemė namo neatidalinta. Vienas iš buto savininkų norėdamas tvarkytis, kaip savo nuosavam name neatsiklausdamas kito namo savininko, sugalvojo su kitu namo bendraturčiu sudaryti jungtinę sutartį. Dviese pasiskyrė įgaliotą asmenį ir priima sprendimus, tik savo naudai pvz namo sienoj išsikala duris, kad jam patogiau būtų, isiteisina nelegalią statybą (prasibalsave abu), iškerta bendro sklypo medžius ir t.t koks kelias būtų tokios savivalės teismai?
»09.09.22 - 18:47

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Jūsų situacijoje, kai vienas iš bendrosios dalinės nuosavybės namo savininkų neatsiklausdamas kitų savininkų atlieka statybos darbus ir priima kitus sprendimus, yra kelios teisinės priemonės.

1. **Teisės įgyvendinimas per teismą**: Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą (CK), bendrosios dalinės nuosavybės objektas turi būti valdomas, naudojamas ir juo disponuojama bendraturčių sutarimu. Kai tarp bendraturčių kyla nesutarimų, valdymo, naudojimo ir disponavimo tvarką gali nustatyti teismas, remdamasis bet kurio iš bendraturčių ieškiniu (CK 4.75 str. 1 d.). Bendraturčiai privalo derinti savo interesus ir ieškoti priimtiniausio sprendimo visoms šalims.

2. **Atsidalijimas iš bendrosios dalinės nuosavybės**: Kiekvienas bendraturtis turi teisę reikalauti atidalyti savo dalį iš bendrosios dalinės nuosavybės. Jei bendraturčiai nesusitaria dėl atidalijimo būdo, teismas pagal ieškinį gali nuspręsti padalinti turtą natūra arba nustatyti kompensaciją pinigais.

Šiuo atveju, jei nepavyksta pasiekti sutarimo su kitiems namo savininkais, rekomenduojama kreiptis į teismą. Teismas gali nustatyti, kaip turėtų būti valdomas, naudojamas ir disponuojamas bendras turtas, ypač jei vienas iš bendraturčių veikia neatsižvelgdamas į kitų interesų ir teisių apsaugą. Taip pat galite svarstyti galimybę atskirti savo nuosavybės dalį, jei tai įmanoma be neproporcingos žalos bendrosios nuosavybės objektui.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»03.12.23 - 19:49 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.14288 sekundės -