Lietuviai gali bankrutuoti Latvijoje : Naujienos : Naujienos : TEISĖS GIDAS 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#814: Svečiai
#1: Vartotojai
#7472: Registruoti vartotojai

# xetera


Jūs čia svečias.
+ registracija

Naujienos : : Lietuviai gali bankrutuoti Latvijoje
Parašė Moderator - 2011-10-10 09:20:49 (2034 perskaityta )

Lietuviai gali bankrutuoti Latvijoje

Lietuvoje jau yra pirmasis vadinamasis žmogus-bankrotas. Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino, kad Latvijoje paskelbtas fizinio asmens (lietuvio) bankrotas teisiškai galioja visose Europos Sąjungos šalyse. Taip parodytas bankroto kelias ir kitiems lietuviams, rašo „Lietuvos žinios”.
Apie 14 mln. litų skolos pančius verslininkas Gytis Januška nusimes po 3,5 metų, nors be bankroto iš tokios kilpos nebūtų išsivadavęs, matyt, iki gyvenimo pabaigos.
G.Januška, buvęs nekilnojamojo turto bendrovės savininkas, žlugo, kai prieš ketverius metus Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) areštavo daugiau kaip 2 mln. litų bendrovės sąskaitoje už tai, kad bendrovei tarpininkavę agentai dirbo su individualios veiklos pažymėjimais.
Lietuvoje Fizinio asmens bankroto įstatymas kol kas nepriimtas. Todėl Latvijoje internetinės prekybos bendrovėje dirbusiam lietuviui mintis pasiskelbti bankrutavusiu šioje šalyje kilo pernai lapkritį, Latvijoje įsigaliojus naujai Fizinių asmenų bankroto įstatymo redakcijai.

Lietuvio bankroto byla Latvijoje buvo išnagrinėta per 4 dienas, jo bankrotas paskelbtas birželio 12-ąją. Taip pat buvo paskirtas bankroto administratorius, kuris, vadovaudamasis Lietuvos įstatymais, pardavinės G.Januškos turtą. Pardavus turtą, atsižvelgiant į tai, kaip bus atsiskaityta su kreditoriais, vyrui bus nustatytas kompensacijos nuo jo gaunamų pajamų dydis, kurį tam tikrą laiką jis turės mokėti savo kreditoriams.
Latvijos teismo paskelbtą lietuvio bankrotą Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino - dabar šis teisiškai galioja visose Europos Sąjungos šalyse, taigi ir Lietuvoje. Pastarasis sprendimas - precedentas kitiems lietuviams skolininkams pasirinkti "latvišką" bankroto kelią.

Informacijos šaltinis www.delfi.ltPapildomos nuorodos
#Naujienos iš temos:
» Naujienos

#Plačiau apie:
» Moderator
Spausdinti   Nusiųsti draugui
 
- Puslapio generavimas: 0.12431 sekundės -